Premiera nowego albumu ROTENGEIST

O ROTENGEIST napisano na łamach Atmospherica już bardzo wiele (poniżej artykułu znajdziecie wszystkie linki do materiałów o zespole), możecie wyobrazić sobie, że towarzyszymy zespołowi od samego początku ich historii, czyli od 2007 roku (czasy pierwszego „Promo 2007”), gdy Katarzynę, założycielkę pisma, ujęło to bezkompromisowe, świeże podejście do thrash metalu.

Dziś ROTENGEIST ma na koncie już 2 udane pełnowymiarowe albumy i szykuje się do wydania nowego dzieła, zatytułowanego „The Test That Divides Us All”. Będzie to zdecydowanie najdojrzalsza odsłona ROTENGEIST, pełna refleksji, przemyśleń i muzycznej furii. Już sama okładka stanowi swego rodzaju sugestię, tudzież podpowiedź dotyczącą tego, co czeka nas wewnątrz – charakterystyczne symbole religijne, płonąca czaszka, test… wymowne, prawda? Okładka jest dziełem Przemysława „Simona” Szymaniaka, lidera zespołu TENEBRIS, który jest także odpowiedzialny za resztę oprawy graficznej na płycie.

Premiera płyty zaplanowana jest na 24 kwietnia br. (przeniesiona z 3 kwietnia), wydawcą najnowszego dziecka formacji ponownie zostało Defense Records, które było już odpowiedzialne za wydanie poprzedniego albumu ROTENGEIST, pt. „Start To Exterminate” z 2014 roku. Sesja nagraniowa „The Test That Divides Us All” zakończyła się w styczniu 2017 roku, następnie zespół przystąpił do procesu miksu i masteringu w studiu w Rzeszowie.

Na płycie gościnnie udzielili się m.in.: Marek Pająk (muzyk, wokalista, kompozytor znany z zespołów PANZER X, ESQARIAL, a ostatnio także VADER), który nagrał fantastyczną solówkę do jednego utworu, Marcin „Dyvan” Pitorak, który udzielił swojego głosu w chórkach do prawie wszystkich utworów na płycie oraz Dominika Kobiałka, która zaśpiewała w utworze „Gest Idoli”, będącym coverem utworu punk rock’owego polskiego zespołu Karcer (utwór z płyty „Wschód jest Pełen Słońca).

Obecnie zespół przygotowuje się do krótkiej trasy koncertowej u boku legendarnej formacji CHRIST AGONY, która pojawi się pierw 7 kwietnia w Tarnowie, następnie 8 kwietnia w Krośnie. Natomiast pod koniec miesiąca, ROTENGEIST będzie siał zniszczenie wraz z STRAIGHT HATE oraz BOTTOM28 kwietnia (w Rzeszowie) oraz 29 kwietnia (w Katowicach). Fani mogą spodziewać się podczas obydwu wydarzeń zaprezentowania niejednego utworu z nadchodzącego albumu, co czyni te eventy wspaniałą okazją do sprawdzenia koncertowej formy thrash metalowców z Przemyśla :)

Przedstawiamy wam tracklistę „The Test That Divides Us All” i zapowiadamy, że niedługo pojawi się u nas recenzja :) Zachęcamy do śledzenia profilu zespołu na Facebook’u, gdzie często udostępniane są linki do nowe utworów ROTENGEIST na Bandcampie!

Tracklista:
1. Butcher’s Bill
2. Moments of the Ecstasies
3. New Direction
4. Nightmare within Nigthmare
5. Lunatics Fanatics
6. Pray, Hate… Fight!
7. Gest Idoli
8. The Test That Divides Us All

Strony zespołu:
http://www.rotengeist.pl/
https://www.facebook.com/rotengeist/

Na deser obiecane linki do wszystkich artykułów o ROTENGEIST, jakie zostały u nas napisane. Na rozpalenie apetytu albo uronienia łezki nad przeszłością :)

ROTENGEIST: W natarciu – 17.07.2009

Patronat Atmospheric Magazine: ROTENGEIST Fear Is The Key

ROTENGEIST: „Jako zespół jesteśmy dojrzalsi”

ROTENGEIST Start To Exterminate `14

 Okładka albumu: