RAIN OF SORROW – black/gothic metal

Image

gatunek:  black/gothic metal
miasto:  Warszawa
rok powstania:  2004
dyskografia:  1xpromo
wydawca:  brak

RAIN OF SORROW to metalowy zespół założony w październiku 2004 r. w Warszawie. Realizację planów jego utworzenia rozpoczął Gregor (ex DAEMONICIUM, ARCHEON), który zaczął kompletować skład.
W listopadzie 2004 r., podczas wspólnych prób, grupa rozpoczął prace nad debiutanckim materiałem. W lipcu 2005 r. zespół wszedł do olsztyńskiego studia X, gdzie pod okiem Szymona Czecha i Marcina Kiełbaszewskiego nagrał swoje debiutanckie „Promo”, na którym znalazły się trzy utwory: „Silenie”, „Surrender” i „Kismet”. Muzykę zawartą na tym materiale można określić jako mieszankę black, death i gothic metalu.
Kolejne miesiące można uznać za najbardziej mroczne momenty działalności RAIN OF SORROW. Grupa przeżywała kryzys i kilkumiesięczny zastój.
Rok 2006 przyniósł zmiany personalne większej części składu. Z zespołem pożegnał się m.in. gitarzysta solowy Marek Rykiel – współtwórca RAIN OF SORROW. Mimo to grupa sporo koncertowała, grając z takimi zespołami jak m.in. PANDEMONIUM, NOMAD, REVELATION OF DOOM czy PYORRHOEA, a także na Panzer Fest czy festiwalu Blackstok w Białymstoku, gdzie został bardzo dobrze przyjęty.

Obecnie RAIN OF SORROW skupia się na promowaniu swojej muzyki na koncertach oraz szykuje sie do realizacji długo oczekiwanej płyty.

Skład zespołu:

Zephyr – wokal
Modran – wokal
Rich – gitara
Plejboj – klawisze
Amek – perkusja
Gregor – bas

Image

                    Dyskografia:

            „Promo” (promo, 2005)

Kontakt:

Management:
Grzegorz Jezierski
rainofsorrow.box@gmail.com
tel. 0787471422
gg 295323

www.rainofsorrow.metal.pl

Image