Raport z Ameryki Południowej

Ameryka Południowa to dla nas bardzo odległy i nieznany zakątek. Cechuje go piękno krajobrazów, egzotyczna kultura, gorąca mentalność ludzi. Jednak oprócz tych aspektów należy zwrócić również uwagę na prężnie rozwijającą się scenę metalową, która dorównuje naszej europejskiej pod wieloma względami.

Zespoły z tamtego kontynentu charakteryzuje ambicja, jasno wytyczone cele, determinacja, a przede wszystkim wielki szacunek dla fanów.

Każda kapela z Ameryki Południowej marzy o zdobyciu europejskiego rynku. Przy takim ogromnym zaangażowaniu, z tak bardzo pozytywnym nastawieniem z pewnością ten cel zostanie osiągnięty!

Przedstawiam kilka grup, które wydają mi się szczególnie warte zaprezentowania. Życzę im powodzenia w dalszej działalności i promocji oraz zrealizowania wszystkich planów. Oby ich muzyka bez przeszkód dotarła do Europy, znajdując tu wielu odbiorców oraz sympatyków:-).

 

savages.torment_logo

SAVAGE’S TORMENT

(Kolumbia, death metal)

Kolumbijska kapela SAVAGE’S TORMENT powstała w 2005. Na swym koncie ma jedną płytę z roku 2010, „Eschatology”, która zawiera osiem utworów. Swoją muzykę określa jako techniczny death metal. Zespół cieszy się dużą popularnością wśród kolumbijskich maniaków, jego koncerty są licznie oblegane. Niewątpliwie najbardziej aktywną postacią w grupie jest wokalista Andres, który po wyjściu na scenę roztacza niezaprzeczalną charyzmę:-). Jest posiadaczem najdłuższych włosów, jakie miałam okazję podziwiać:-). Teksty utworów SAVAGE’S TORMENT nawiązują do błędów popełnianych przez społeczeństwo – zbytniego przywiązania do materializmu, zatracenia duchowości. Kapela kultywuje uzyskanie równowagi pomiędzy sferą fizyczną i duchową. Stara się zrównoważyć styl życia z elementami natury takimi jak ogień, woda, światło, ciemność.

savages.torment_foto


Największy sukces:

Otrzymywanie wsparcia od naszych fanów na każdym kroku i na każdym koncercie. Obserwowanie, jak z każdym dniem kapela bardziej się rozwija.

Recepta na udany koncert:

Solidne i maksymalne przygotowanie się do występu, dopracowanie wszystkich szczegółów, dbanie o wysoki poziom techniczny.

Plany i marzenia:

Nasze marzenia są raczej przyziemne: zagranie wielu koncertów, trasy poza granicami naszego kraju, nagrywanie klipów.

Thy.Symphony_logo

 

THY SYMPHONY

(Brazylia, symfoniczny power metal)

Brazylijski zespół THY SYMPHONY powstał w 2001. Tworzy oryginalną muzykę będącą mieszanką różnych wpływów, m.in. muzyki klasycznej, heavy metalu i elementów orkiestrowych. W 2003 grupa nagrała pierwsze demo „Darkness End”, które było rozprowadzane przez brazylijskie dystrybucje. Wydaniem tego materiału była zainteresowana Megahard Records, jednak na skutek komplikacji wytwórnia ta nie wywiązała się ze swoich obietnic. Po zmianach w składzie kapela przygotowała drugi materiał, bardziej dojrzały i cięższy. Został on nagrany w 2008. Nosi nazwę „Harmonizing The World”. Jeden utwór z tego materiału został wydany na kompilacji Hell Of Fire, sponsorowanej przez Nuclear Blast. W 2009 THY SYMPHONY podpisał kontrakt z grecką wytwórnią Sleaszy Rider na wydanie debiutanckiego albumu.

Thy.Symphony_foto

Recepta na udany koncert:

Wiele prób i dobry sprzęt.

Plany i marzenia:

Pragniemy, aby nasz materiał dotarł do Europy, aby przetarł szlaki, tak jak udało się to kapeli SEPULTURA:-). Chcemy być zauważeni i docenieni na światowej scenie.

austpex_logo

 

 

AUSTPEX

(Chile, death/black/doom metal)

 

AUSTPEX powstał w 2007 w Chile. Twórczość zespołu oscyluje w klimacie death, black, doom metalu z dużym uwzględnieniem elementów narodowego folkloru. Uroku muzyce dodają potężne, melodyjne riffy z dużą dawką basu. Utwory naładowane są emocjami wściekłości i rozczarowania:-). Pierwsze i jedyne jak do tej pory demo grupy („Austpex”) zostało nagrane w 2009, zawiera dwa utwory. Kapela przymierza się do nagrania całego albumu. Póki co dużo koncertuje, z każdym dniem zdobywając uznanie coraz większej ilości fanów.

austpex_band

Największy sukces:

Liczne zaproszenia do audycji radiowych i prezentacja muzyki w zagranicznych stacjach.

Recepta na udany koncert:

Pełna mobilizacja wszystkich sił. Do tego dobre nagłośnienie i aktywna publiczność.

Plany i marzenia:

Przede wszystkim nagranie płyty i liczne trasy koncertowe.

arsenal_logo

 

ARSENAL

(Peru, thrash metal)

ARSENAL pochodzi z Peru, jego korzenie sięgają roku 1997. Od 2000 zaczął występować na największych metalowych festiwalach w swoim kraju. Został również nominowany do tytułu najlepszego zespołu roku 2001. Pierwsza płyta „Resistiendo” została wydana w 2007. Zyskała ona wiele pozytywnych recenzji, szczególnie w angielskiej wersji „Metal Hammera”. W 2008 ARSENAL zagrał przed SODOM i DESTRUCTION, a w 2010 r. Dave Moustaine wybrał tę grupę jako support dla MEGADEATH. Obecnie ARSENAL pracuje nad drugim albumem, który ukaże się w roku 2011. Inspiracją dla Peruwiańczyków są dokonania takich zespłów jak: METALLICA, MEGADETH, SLAYER, PANTERA.

arsenal_foto

Największy sukces:

Zagranie przed MEGADEATH. To było nasze marzenie i jesteśmy szczęśliwi, że się spełniło.

Recepta na udany koncert:

Nie mamy jednego przepisu na dobry koncert, ale za najważniejszą kwestię uważamy zagranie koncertu w sposób dynamiczny, aby emanowała z niego potężna energia.

Plany i marzenia:

Naszym największym marzeniem jest światowa trasa, dotarcie do jak największej liczby fanów i pozyskanie ich szacunku.

El.Loco.Cervantes_logo

EL LOCO CERVANTES

(Peru, heavy metal / hard rock)

 

EL LOCO CERVANTES to peruwiański wokalista z ponad 20-letnim stażem oraz ogromnym muzycznym dorobkiem! Już jako 14-latek śpiewał covery AC/DC. Ma niesamowity głos, a oprócz śpiewania zajmuje się również komponowaniem utworów i pisaniem tekstów. Przez ponad 20 lat działalności muzyka, jaką tworzy, bazuje na stylistyce heavy metalu i hard rocka. EL LOCO CERVANTES śpiewał w wielu kapelach, takich jak HISTERYA, SLAUGHTER, ASTAROTH. Jednak największym powodzeniem cieszył się będąc przez wiele lat wokalistą bardzo znanego i cenionego, thrashowego zespołu M.A.S.A.C.R.E. oraz LOCOCERVANTES – starej heavy metalowej formacji, która w Peru ma taki status jak KAT w Polsce. Obecnie występuje jako samodzielny wokalista, jednak nadal udziela się w wielu projektach, m.in. w grupie MIDAS. Cieszy się dużym szacunkiem fanów w całym Peru. Jego koncerty emanują charyzmą i zawsze przyciągają całe rzesze jego wielbicieli.

El.Loco.Cervantes_photo

Największy sukces:

Zdobycie uznania i szacunku tak wielu fanów.

Recepta na udany koncert:

Show pełen energii, całkowite zaangażowanie się, no i dobra promocja koncertu:-).

Plany i marzenia:

Zagranie jako support IRON MAIDEN. Ta kapela zagra w Limie w marcu 2011 i jest duża szansa na spełnienie tego marzenia. Poza tym dotarcie z muzyką do Europy, szczególnie do Polski:-). Pozyskanie kolejnych wiernych fanów! Nagranie kolejnych albumów w języku angielskim.

dezember.012_logo

DEZEMBER 012

(Argentyna, death/black/dark/industrial metal)

W 2009 w Argentynie została założona grupa DEZEMBER 012. Początkowo w jej skład wchodziło tylko trzech członków. Pod koniec pierwszego roku działalności kapelę zasiliło jeszcze dwóch muzyków. Wszyscy są młodzi, ale za to bardzo zaangażowani i pełni pozytywnego nastawienia. Jak można przeczytać na profilu MySpace zespołu, DEZEMBER 012 powstał dla idei wzbudzenia ludzkiego sumienia wobec duchowego chaosu, który sprawia, że ludzie są przyklejeni do materializmu – muzyka tej grupy jest więc przejawem walki z wszelkimi plagami, które atakują ludzką duchowość. Stylistycznie bazuje na death, black, dark i industrial. Obecnie DEZEMBER 012 skupia się na promocji swojej pierwszej EPki „Inject The Shock”.

dezember.012_foto

Największy sukces:

To, że jesteśmy doceniani w naszym kraju jako pionierzy awangardowego kierunku muzycznego.

Recepta na udany koncert:

Energia i duże zaangażowanie muzyków.

Plany i marzenia:

Dotrzeć z muzyką do Europy!

gonetica_logo

GENETICA

(Argentyna, groove metal)

Grupa GENETICA zajmuje bardzo silną pozycję na argentyńskiej scenie metalowej. Od momentu powstania koncertowała z renomowanymi i znanymi kapelami. Zasłynęła za sprawą charyzmatycznego wokalisty, z niezwykle energetycznych i żywiołowych koncertów. Zespół został założony w 1998, a rok później pierwsze przygotował demo z dwoma utworami („Reality” i „Never”). W 2003 wydał pierwszy album pt. „Genetica”, który zawierał dwanaście utworów. Promocja materiału objęła kilka dużych tras koncertowych, jedna z nich była hołdem dla PANTERY, która niewątpliwie jest inspiracją dla Argentyńczyków. W 2006 grupa nagrała kolejną płytę „Golpe Maldito”. Dwa lata później, w rocznicę 10-lecia działalności, kapela wydała EPkę „Genetica 10 Years”. Obecnie GENETICA przygotowuje się do nagrania kolejnego materiału.

genetica_band

Największy sukces:

GENETICA istnieje już 12 lat, nagrała dwa albumy, dużo koncertowała w kraju i poza nim. Dokonanie tego jest  dla nas niewątpliwie sukcesem.

Recepta na udany koncert:

Udany koncert zapewnia ogromny ładunek energii, którą należy przekazać publiczności.

Plany i marzenia:

Naszym marzeniem jest kontynuowanie działalności i zdobywanie nowych fanów.

Ewa (Dark`s Angel Promotion:-)) – darkangelprom@poczta.fm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.