Rebel Angels Tour vol 1 – podsumowanie – 18-27.05.2007

Image Zakończyła się trasa Rebel Angels Tour 2007
z udziałem zespołów HATE, DARZAMAT,
CRIONICS i SAMMATH NAUR.
Koncerty cieszyły się sporym zainteresowaniem maniaków. Bilety w Krakowie i Rzeszowie zostały wysprzedane, dobra frekwencja była w Lublinie, Białymstoku oraz Zabrzu.
Przebieg całej trasy bardzo pozytywnie oceniają
A.T.F. Sinner z HATE, Nera z DARZAMAT
oraz Dariusz Styczeń z agencji koncertowej
Creative Music (organizator przedsięwzięcia).

A.T.F. Sinner – lider grupy HATE tak podsumowuje udział swojej kapeli w trasie: Jesteśmy zbudowani wspaniałą atmosferą na koncertach i świetnym przyjęciem ze strony fanów. Po wydaniu płyty „Anaclasis” nie mieliśmy okazji zaprezentowania na żywo tego materiału polskiej publiczności, z wyjątkiem dosłownie kilku lokalnych koncertów. W międzyczasie zagraliśmy dwie trasy europejskie, a także bardzo udane tour w Rosji pt. Metal Spirit Resurrection vol 4, obejmujące dwanaście koncertów. Teraz, dzięki inicjatywie Creative Music, polscy także fani mieli okazję zobaczyć nas na żywo z materiałem z „Anaclasis”, a także poznać dwa utwory z nadchodzącej płyty, którą zamierzamy nagrać już w sierpniu.

Image Zaś Nera – wokalistka DARZAMAT mówi: To dla nas bardzo ważne, że mieliśmy wreszcie okazję zaprezentowania na żywo materiału z płyty „Transkarpatia”. Większość koncertów gramy poza Polską, więc cieszymy się, że pojawiła się szansa przedstawienia rodakom nowego oblicza DARZAMAT. W szczególności chodzi nam o tych, którzy nie zawitali na tegoroczną Metalmanię czy koncerty, na których supportowaliśmy MOONSPELL. Po czym dodaje: Dzięki fachowej organizacji, trasa przebiega zgodnie z planem. Ekipa techniczna codziennie wykonywała nadludzką pracę przygotowując scenę oraz nagłośnienie, dzięki czemu poziom koncertów był bardzo wysoki.

Image Muzycy CRIONICS tak komentują trasę: Po około dwuletniej przerwie powróciliśmy na sceniczne deski z serią koncertów w ramach bardzo udanej trasy „Rebel Angels Tour”. Ci, którzy pojawili się na tych gigach, mieli okazję przekonać się, że pomimo długiej absencji wciąż jesteśmy w bardzo dobrej formie, a utwory z nowej płyty świetnie sprawdzają się na żywo. Reakcja publiczności przerosła nasze oczekiwania, szczególnie gorąco było w takich miastach jak Poznań, Kraków, Wrocław czy Rzeszów, ale musimy podkreślić, że we wszystkich miejscach, w których graliśmy w ramach tej trasy, reakcja maniax była wzorowa! Chcieliśmy gorąco podziękować tym ponad 2000 osób, które pojawiły się na koncertach, za wspieranie polskiej sceny metalowej, szczególnie że w okresie trwania trasy odbywało się mnóstwo innych, konkurencyjnych imprez. To dzięki Wam ta muzyka może istnieć! Słowa uznania należą się również kapelom, z którymi dzieliliśmy scenę czyli HATE, DARZAMAT i SAMMATH NAUR – za przyjacielską atmosferę, pomoc i profesjonalizm, a także organizatorowi – agencji Creative Music – za świetną obsługę trasy. Niestety nie obeszło się bez pewnych problemów, z którymi prawdopodobnie przyjdzie się borykać w najbliższej przyszłości nie tylko nam, ale i innym zespołom, nie tylko metalowym. Pewni politycy chcą na siłę uczynić z nas i innych grup „piewców zła”, oskarżając nas o satanizm i propagowanie nienawiści, a tym  samym utrudniać życie artystom polskim i nie tylko. Przykładem tego były – na szczęście nieudane – próby odwołania koncertów w Łodzi i Bydgoszczy. Żenującym jest fakt, iż ludzie wykazujący się nieznajomością tematu kreują się na znawców danej materii, dyktują pewne zasady łamiąc konstytucyjne wręcz prawa jednostki do świadomego wyboru, a z drugiej strony ograniczają wolność artystyczną  pomijając możliwość wielorakiej interpretacji treści oraz zachowań zespołów, uznając swój subiektywny, a przede wszystkim dosłowny obraz muzyki czyli sztuki za jedynie słuszny, właściwy i obowiązujący dla wszystkich jednostek naszego, podobno wolnego, demokratycznego i europejskiego państwa.

Dariusz Styczeń z Creative Music uważa Rebel Angels Tour za spory sukces: Przygotowanie tej trasy kosztowało nas kilka miesięcy wytężonej pracy. Zainteresowanie nimi jest bardzo duże, co świadczy o tym, że taka trasa była potrzebna. Koncerty te pokazały, iż w Polsce muzyka metalowa ma wielu wiernych zwolenników, mimo tego że jest praktycznie całkowicie pomijana w mediach publicznych, natomiast wysoki poziom reprezentowany przez zespoły uczestniczące w trasie, potwierdził doskonałą kondycję polskiej sceny metalowej, tak bardzo cenionej za granicą.

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

Rozpoczynający koncert zespół HATE dopiero co powrócił z udanej, prawie trzytygodniowej trasy za wschodnią granicą, gdzie wystąpił w roli headlinera. Podczas najbliższych koncertów ekipa ATF Sinner’a zaprezentuje już nowe utwory z nadchodzącej płyty, która zostanie zarejestrowana w sierpniu w studio Hertz.

DARZAMAT, który wystąpi jako trzeci zespół, właśnie kończy prace nad swoim pierwszym w historii materiałem DVD zatytułowanym „Live Profanity”, który zawierać będzie m.in. koncert z tegorocznej Metalmanii oraz występ z niemieckiego Winternachtstraum Festival. Wydawnictwo będzie zawierać dodatkowe materiały, takie jak teledyski oraz niepublikowane dotąd numery audio i zdjęcia.

W trakcie Rebel Angels Tour CRIONICS zaprezentuje nowe utwory z nadchodzącej płyty „Neuthrone”, której europejska premiera będzie miała miejsce już 28 maja, a w Polsce 4 czerwca. Grupa po dłuższej przerwie powraca z nowym materiałem, którego przedsmak w postaci videoclipu możecie zobaczyć
na czołowych portalach, zaś jeden premierowy utwór znajduje się na oficjalnej stronie kapeli.

Koncerty otwiera bydgoski SAMMATH NAUR, który jest w trakcie nagrywania drugiej płyty.

ROZPISKA TRASY:

– 18.05.2007, Zabrze, „Ck Wiatrak”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 19.05.2007, Kraków, „Zaścianek”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 20.05.2007, Rzeszów, „ Rejs”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 21.05.2007, Lublin, „Graffiti”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 22.05.2007, Białystok, „Gwint”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 23.05.2007, Warszawa, „Progresja”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 24.05.2007, Łódź, „Dekompresja” , godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 25.05.2007, Bydgoszcz, „Route 66”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 26.05.2007, Poznań, „U Bazyla”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)
– 27.05.2007, Wrocław, „ Madness”, godz. 19:30 (otwarcie bram 19:00)

Bilety są dostępne w przedsprzedaży (12 zł) lub do nabycia w dniu koncertu (16 zł).

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:

Białystok – klub „GWINT”, ul.Zwierzyniecka 10
Białystok – sklep „TANGO ROK SZOK” ul.Lipowa 45
Bydgoszcz – klub „SAVOY”, ul.Jagiellońska 2
Bydgoszcz – klub „ROUTE 66”, ul.Wiatrakowa 6
Bydgoszcz – sklep „MUZYKA”, ul.Śniadeckich 50
Bytom – sklep „DUO”, ul.Dworcowa 3
Gliwice – sklep „CZAS”, ul.Zwycięstwa 1
Katowice – sklep „ALL”, ul.Mickiewicza 14
Kraków – klub „ZAŚCIANEK”, ul.Rostafińskiego 4
Kraków – „METAL SHOP”, ul.Długa 17
Kraków – klub„STUDIO”, ul. Budryka 4
Lublin – klub „GRAFFITI”, Al.Piłsudskiego 13
Łódź – klub Muzyczny „DEKOMPRESJA”, ul.Limanowskiego 200
Łódź – „STREFA BILETÓW”, ul. Piotrkowska 59
Łódź – „LADY PERON”, ul. Nowomiejska 1
Łódź – „CIK”, ul. Narutowicza 20/22
Łódź – „KOLDECURE”,  ul.Piotrkowska 102
Łódź – „BIG STAR”, ul.Piotrkowska 114
Łódź – „BIG STAR”, ul.Piotrkowska 19
Łódź – „BIG STAR”, GEANT, ul.Piłsudskiego 84
Poznań – klub „U BAZYLA”, ul.Św.Wojciecha 28
Poznań – sklep „ACID DRINKERS SHOP”, ul.Ogrodowa 20
Poznań – sklep „ROCKLONGLUCK”, ul. Półwiejska 20
Rzeszów – klub „REJS”, ul.Mickiewicza 11
Rzeszów – sklep „102”, ul.Dąbrowskiego 60
Rzeszów – „BEST”, ul.Piłsudskiego 34
Rzeszów – „TRANS”, ul.3 Maja
Tarnowskie Góry – sklep „POD NAZWĄ”, ul.Piłsudskiego 7
Warszawa – klub „PROGRESJA”, ul.Kaliskiego 15A
Warszawa – sklep „HEY JOE”, ul.Złota 8
Wrocław – klub „MADNESS”, ul.Hubska 4
Wrocław – sklep „ROCKY RYNEK”, (Feniks, IV p., stoisko muzyczne)
Zabrze – klub „CK WIATRAK”, ul.Wolności 395 (godz. 16-20)
Zabrze – sklep „MUSIC CENTRUM”, Dworzec PKP