Reedycja czterech albumów KREATOR

Ciekawostka dla fanów niemieckich legend thrash metalu – KREATOR. Cztery klasyczne albumy grupy ukażą się ponownie na CD (wydanie deluxe), kolorowym winylu oraz cyfrowo!

.

Założony w Niemczech, w Essen w 1984 roku KREATOR, to bezdyskusyjnie najbardziej wpływowy i odnoszący największe sukcesy europejski zespół thrash metalowy.

Tak jak wówczas wielu innych, KREATOR połączył wpływy thrash metalowego brzmienia METALLIKI z proto-black metalowym podejściem do grania VENOM. Brzmienie grupy miało olbrzymi wpływ na rozwój zarówno death, jak i black metalu, ponieważ KREATOR łączył elementy charakterystyczne dla obydwu gatunków. Zespół sprzedał ponad dwa miliony płyt, stając się jednym z najlepiej sprzedających się niemieckich grup thrash metalowych.

Ich styl zmieniał się wielokrotnie w trakcie ich kariery, przechodząc od speed metalowego grania z wyraźną inspiracją brzmienia VENOM, wkraczając w thrash metal, dalej docierając do brzmień industrial i gothic metalu w latach dziewięćdziesiątych. W XXI wiek zespół wszedł powracając do swojego klasycznego thrash metalowego brzmienia, które kontynuuje do dnia dzisiejszego. Ich ostatni album „Gods Of Violence” znalazł się w notowaniu top 20 w dziesięciu krajach, a w ich rodzimych Niemczech doszedł do pozycji pierwszej.

Reedycji doczekają się następujące albumy:

  • „Coma of Souls” w wydaniu 2 x CD z książeczką i 3 x czerwony winyl (LP);
  • „Renewal” w wydaniu 1 x CD z książeczką i 2 x zielony winyl (LP);
  • „Cause of Confict” w wydaniu 1 x CD z książeczką i 2 x niebieski winyl (LP);
  • „Outcast” w wydaniu  2 x CD z książeczką i 2 x pomarańczowy winyl (LP).

Reedycje znajdą się w sprzedaży 23 lutego 2018.