Richard Kruspe ujawnia plany wydawnicze RAMMSTEIN na 2019 rok

Sugerując się najnowszą wypowiedzą gitarzysty RAMMSTEINRichard’a Kruspe, powoli zbliża się premiera nowego albumu niemieckiej formacji!

Po prawie 10 latach milczenia, zespół ma w planach wydanie w kwietniu 2018 roku siódmego studyjnego krążka.

.

Richard Kruspe zgodził się na krótki wywiad przeprowadzony w Los Angeles (gdzie muzyk właśnie dokonuje miksu albumu) z lokalnym magazynem Heavy Consequence. Poniżej prezentujemy najciekawszy fragment rozmowy.

Kruspe o nowym dziele RAMMSTEIN:
Wszystko co związane z RAMMSTEIN trwa w nieskończoność, ponieważ w zespole jest 6 osób, plus inżynier dźwięku oraz producent i wszyscy mamy własną opinię na temat tego jak ma brzmieć materiał. Wszystko idzie bardzo powoli, a do tego jest czasochłonne, czasami nawet po prostu frustrujące.Następnie dodaje:Finalnie, myślę że ten album ma potencjał na osiągnięcie czegoś, co było dotąd poza naszym zasięgiem. Dla mnie, jednym z powodów żeby ponownie wejść do studia, było to żeby odpowiednio zbilansować „popularność sceniczną” zespołu z tzw. „popularnością muzyczną”. Kiedy przychodzi do rozmowy o RAMMSTEIN ludzie mają tendencje do opowiadania wyłącznie o ogniach i innych scenicznych dodatkach. Pomyślałem sobie >Nie chcę być jak kolejny KISS<, w przypadku którego ludzie gadają o make-up’ach i podobnych rzeczach zamiast dyskutować po prostu o muzyce.” 

Kruspe niedawno świętował premierę płyty swojego pobocznego projektu – EMIGRATE. Po zakończeniu prac z Olsenem Involtinim, muzyk w całości poświęcił się RAMMSTEIN. Gitarzysta na koniec wywiadu ujawnił, że trwają ostatnie szlify nad miksem, a wydawnictwo ujrzy światło dzienne prawdopodobnie w kwietniu 2019 roku.

W lipcu 2019 roku RAMMSTEIN rusza w „trasę stadionową” po Europie, podczas której, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie można posłuchać najnowszego krążka grupy. Rozpiska koncertów poniżej.

RAMMSTEIN Tour 2019:
01/02 – Puerto Vallarta MX @ Explanada Hotel Secrets
06/28 – Paris, FR @ La Defense Arena
07/02 – Hannover, DE @ HDI Arena
07/06 – Milton Keynes, GB @ Stadium
07/10 – Brussels, BE @ Stade Roi Baudoiun
07/13 – Frankfurt, DE @ Commerzbank Arena
07/16 – Prague, CZ @ Eden Arena
07/17 – Prague, CZ @ Eden Arena
07/20 – Luxembourg, LU @ Roeser Festival Grounds
07/24 – Chorzow, PL @ Stadion Slaski
07/29 – Moscow, RU @ VTB Arena
08/02 – St. Petersburg, RU @ Stadium
08/06 – Riga, LV @ Lucavsala
08/10 – Tampere, FI @ Ratina Stadion
08/14 – Stockholm, SE @ Stadion
08/18 – Oslo, NO @ Ullevaal Stadion
08/22 – Vienna, AT @ Ernst-Happel Stadion