ROTTING CHRIST: Jeźdźcy z Południa

 

Image

 

Jeźdźcy z Południa

Pochodzą z południa Europy, dokładnie z Grecji. Kraju, w którym niepodzielnie króluje muzyka narodowa. Jednak ROTTING CHRIST, bo o nich mowa, niewiele z muzyką gorącej Grecji ma wspólnego. A to za równo za sprawą swojego ciężkiego, siermiężnego jak średniowieczna zbroja brzmienia, jak i wyszukanego jak na Greków image`u.

Brygada, którą dowodzi Sakis pełniący w zespole rolę wokalisty oraz gitarzysty, w tekstach swoich utworów prezentuje starożytne, greckie wierzenia, które są w tej warstwie punktem wyjścia. Jak przystało na rodowitych Greków, utwory śpiewane są przez Sakisa w ojczystym języku.

W muzyce ROTTING CHRIST na próżno szukać inspiracji pochodzących od wojowników z krajów Nordów. Zespołowi przez okres swojej działalności udało się wypracować własny styl, choć droga do tego była niezwykle zawiła, poczynając od blackowego łojenia w stu procentach, po formę dzisiejszą, niezwykle melodyjną. Wszystko to okraszone technicznie sprawnym basistą, którego partie przy pierwszej próbie zapoznania z grupą cholernie mnie zaskoczyły. I było to pozytywne zaskoczenie.

Image ROTTING CHRIST, od roku pańskiego `87 czyli pierwszego roku swojego pobytu na ziemi, wydał dziewięć długogrających krążków. Ostatni z nich, „Theogonia”, pochodzący sprzed dwóch lat zawiera dziesięć utworów, które potrafią zmiażdżyć małżowiny uszne! Na uwagę zasługuje „Kervanos Kivernitos”, wyróżniający się pośród pozostałych utworów zawartych na krążku silnie zaznaczoną partią basisty, Andreasa. Album „Teogonia” można polecić fanom zadziornej sekcji rytmicznej, wyrafinowanych riffów oraz wokalu nie przypominającego wytaczanych w bój średniowiecznych armat.

 

[Jimbo]

Rotting Christ, www.rotting-christ.com / www.myspace.com/rottingchristabyss

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.