SABATON – płyta „Heroes”

Sabaton_HeroesSzwedzki zespół SABATON, główna gwiazda Przystanku Woodstock 2012, mający w naszym kraju rzesze fanów, jeden z najpopularniejszych obecnie heavy metalowych zespołów na świecie, powraca z siódmym albumem studyjnym. Płyta zatytułowana „Heroes” została wydana 19 maja 2014 nakładem Nuclear Blast / Warner Music. Na podstawową wersję płyty trafiło 10 premierowych utworów. Na wersjach limitowanych znajdują się dodatkowo covery METALLICA, BATTLE BEAST i RAUBTIER.

„Heroes” to pierwsza płyta nagrana w nowym składzie. W 2012 roku nowymi członkami zostali gitarzyści Christoffer Rörland i Thobbe Englund. W ubiegłym roku za perkusją zasiadł Hannes Van Dahl.

Sabaton_foto2014

Płyta powstała w Abyss Studio pod okiem Petera Tägtgrena (AMORPHIS, CHILDREN OF BODOM i wielu innych), który pracował z zespołem poprzednio nad albumem „Carolus Rex”, który zespół promował na trasie z IRON MAIDEN. Ten album w Polsce osiągnął status „złotej płyty” (podobnie jak poprzednia), w Szwecji pokrył się platyną.

Płyta „Heroes” opowiada o bohaterach wojen i bitew XX-wiecznych. O kobietach i mężczyznach, których heroizm zawarty jest od lat na kartach podręczników do historii i licznych opracowań naukowych, którzy stanowią wzór do naśladowania pod względem cech charakteru, jak honor, patriotyzm, wierność zasadom. Jednym z bohaterów opisanych przez Joakima jest więzień obozu Auschwitz numer 4859, czyli rotmistrz Witold Pilecki! Żołnierz, który dobrowolnie zgłosił się do obozu koncentracyjnego, aby udokumentować dokonywane w nim okropności i zorganizować tam ruch oporu. Z pewnością opowiadająca o rotmistrzu piosenka „Inmate 4859” stanie się równie ważna dla polskich fanów, jak wcześniejsze utwory SABATON związane z Polską, „Uprising” i „40:1”.

Tracklista (wersja podstawowa płyty):

01. Night Witches
02. No Bullets Fly
03. Smoking Snakes
04. Inmate 4859
05. To Hell And Back


06. The Ballad Of Bull
07. Resist And Bite


08. Soldier Of 3 Armies
09. Far From The Fame
10. Hearts Of Iron

wersja limitowana płyty:
+ covery METALLICA, BATTLE BEAST i RAUBTIER.

Muzycy zespołu postanowili przedstawić fanom więcej informacji o każdym utworze na płycie:

Trailery promujące płytę „Heroes”:

4 kwietnia 2014 zespół rozpoczął trasę w Stanach Zjednoczonych, później będzie koncertował w Europie. Latem zobaczymy SABATON dwukrotnie na festiwalach w Polsce – 29 sierpnia 2014 na Śnieżka Fest w Straszęcinie koło Dębicy, a dzień później na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu.

www.sabaton.pl

www.facebook.com/sabaton