SCOLEX / MORTUOUS Split (2018)

Split dla dwóch kawałków? Czemu nie. Udowadniają to Panowie (i Panie ;) ) ze SCOLEX i MORTUOUS.

SCOLEX powstał w 2010 roku w Oakland, z inicjatywy perkusisty/wokalisty Justin’a Green’a (EXTRACTION, ex-POPULATION REDUCTION, ex-GHOUL) i basistki/wokalistki Eriki Osterhout (NECROSIS, TREPANATION, ex-EXTREMITY). Z gitarą przez dłuższy czas radzili sobie sami, okazjonalnie wspierani przez Danny’ego Coralles’a z AUTOPSY.
W składzie na żywo SCOLEX wykonał kilka mini-tras w latach 2012 i 2013 z takimi zespołami jak NECROT i UNDERGANG. Zespół jakiś czas temu zakończył działalność. W 2018 roku SCOLEX powrócił z nowym składem, m.in.: Sonny Reinhardt (NECROT, SAVIORS) i Paul Riedl (SPECTRAL VOICE, BLOOD INCANTATION) – jest cięższy niż kiedykolwiek. Fanom AUTOPSY, NIHILIST/ENTOMBED i RUNEMAGICK powinno się to granie spodobać. Na płycie znajdziemy kawałek „Black Pyramid Ritual” zespołu SCOLEX.

Zespół MORTUOUS powstał w 2009 roku w San Jose w Kalifornii z popiołów wcześniejszego projektu gitarzysty Colin’a Tarvin’a, FUNEREALM. Chłopaki grają death metal w stylu nieco zbliżonym do AUTOPSY czy INCANTATION. Wydali dotychczas dwa dema i jednego długograja w tym roku, pt.: „Through Wilderness”. Warto zapoznać się z ich twórczością.

Na splicie znajdziemy utwór „Desiccated” zespołu MORTUOUS. Szczerze mówiąc, bardziej spodobał mi się właśnie ten kawałek, głównie ze względu na zajebiste solo go kończące.

Podsumowując: 2 utwory po ok. 5 minut, szału nie ma. Ogólnie rzecz biorąc złe to nie jest, ale dupy nie urywa – są to typowe, ciężkie, jesienne death/doom metalowe wałki. Limitowane wydanie ujrzy światło dzienne 31 października 2018 roku. Będzie dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – 250 kopii złotych i 250 kopii czarnych. Także dla każdego coś miłego ;)

Generalnie taka mała perełka – nie jest to złe, ale raczej nie na polskie realia. Tym bardziej, że kapele nie są w Polsce specjalnie znane.

[Eva]

MORTUOUS: https://www.facebook.com/mortuous/https://mortuousdeath.bandcamp.com/;
SCOLEX: https://www.facebook.com/DeathMetalScolex, https://scolexdeathmetal.bandcamp.com/;
CARBONIZED RECORDS: http://carbonizedrecords.storenvy.com/.