SEPSIS – progresywny heavy metal

sepsis_logo

Zespół SEPSIS zaczynał swoją działalność w latach 1992-1999 i tworzył w klimatach szeroko pojętego progresywnego death metalu. W tym czasie ujrzały światło dzienne takie dema jak: „The Town Of Death” (1992), „Subjugate The Chaos” (1995). Zespół wiele koncertował i uzyskiwał wyśmienite recenzje. W 1999r. zarejestrował demo „Promo’99” (1999), będące odcięciem się od dotychczasowych dokonań a zarazem nowym kierunkiem obranym przez zespół, który podjął też pewne decyzje związane ze swoją przyszłością, jednakże wymusiły one zawieszenie działalności w celu doskonalenia rzemiosła kompozytorskiego i instrumentalnego oraz poszukiwania nowego wokalisty, a przede wszystkim producenta. Działania te miały na celu realizację wizji dalszego oryginalnego zamysłu artystycznego i zarejestrowanie profesjonalnej płyty spełniającej wymogi światowego rynku fonograficznego.

W 2005 roku reaktywacja SEPSIS stała się faktem, na co złożyły się wspomniane wcześniej istotne zmiany, a także podjęcie współpracy z managerem, dzięki któremu zespół otrzymał profesjonalne wsparcie i środki na zrealizowanie owych zamierzeń muzycznych. W międzyczasie zespół zagrał jeszcze kilka lokalnych koncertów w starym składzie i nawiązał w końcu współpracę z nowym wokalistą, który zamienił dotychczasowy growl na czysty śpiew, co było ostatnim etapem przygotowań do nagrania profesjonalnego albumu w stylu rock metal progresywny.

Zespół zarejestrował w końcu materiał pod czujnym okiem producentów (braci Wiesławskich) w białostockim Hertz Studio, który swoją oryginalnością i świeżym spojrzeniem na muzykę metalową będzie – jak zapewniają muzycy i producenci – nietuzinkowym albumem na światowym rynku fonograficznym, a także  przełomem w całej dotychczasowej karierze zespołu. Płyta „Fear of Freedom” ma się ukazać 17.06.2013r. W międzyczasie zespół podjął współpracę z muzykami legendarnej blues-rockowej grupy Krzak tworząc projekt Krzak Experience, czego owocem było nagranie płyty w olkuskim Zed Studio, która ukazała się 11.03.2013 nakładem Metal Mind Productions.

www.sepsis.com.pl

sepsis_2013

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.