SERPENTS LAIR – płyta „Circumambulating The Stillborn”

serpents.lair_Circumambulating.The.Stillborn29 stycznia 2016 odbyła się premiera debiutanckiego albumu duńskich black metalowców z SERPENTS LAIR. Następca entuzjastycznie przyjętej ubiegłorocznej demówki „MMXIV”, płyta „Circumambulating The Stillborn”, ukazała się nakładem Hellthrasher Productions (CD) we współpracy z Fallen Empire i Duplicate Records (winyl).
SERPENTS LAIR to jedni z najciekawiej zapowiadających się przedstawicieli nowej fali europejskiego black metalu, podążający ścieżką wytyczoną przez francuskich wizjonerów z DEATHSPELL OMEGA, ale i islandzkich mistrzów avant-black metalowego rzemiosła spod znaku SVARTIDAUDI, MISÞYRMING czy CARPE NOCTEM. Na albumie „Circumambulating The Stillborn” znajdziemy 7 premierowych numerów, wypełnionych „kalejdoskopowym” black metalem, pełnych kontrolowanego chaosu i wielowątkowych, dysonansowych riffów. Płyta została nagrana i zmiksowana na przełomie 2014 i 2015 roku przez I. Sticka. Masteringiem zajął się z kolei Tore Stjerna, znany z takich grup jak WATAIN, FUNERAL MIST czy OFERMOD. Autorem okładki jest Chris Kiesling z Misanthropic Art. Muzycy zespołu ukrywają swoją tożsamość.

Tracklista:

1. Epipháneia
2. Epistemology Of Death
3. Circumambulating The Stillborn
4. Mortui Vivos Docent
5. The Serpentine Gnosis
6. Dwelling On The Threshold To Tartarus
7. Devouring Wrathe

Album dostępny jest w całości do odsłuchu na bandcampie: https://serpentslair.bandcamp.com/album/circumambulating-the-stillborn
W sklepie Hellthrasher można już także zaopatrzyć się w 6-panelowego digipaka:
http://hellthrasher.com/shop/product.php?id_product=3411

serpents.lair_photo