SETH – heavy/thrash metal

 

Image

gatunek:  heavy/thrash metal
miasto:  Lublin
rok powstania:  2008
dyskografia:  1xpromo
wydawca:  brak
SETH powstał w kwietniu 2008 jako reinkarnacja zespołu DEIGRATIA – młodzieżowego projektu lidera grupy Paula – z okresu liceum, czyli połowy lat `90. DEIGRATIA w marcu `95 wygrała przegląd kapel rockowych w domu kultury im. Vetterów w Lublinie, zagrała na kilku innych przeglądach, dużej scenie na pikniku w Radawcu ’96, po czym zawiesiła działalność.
Dwóch członków dawnego składu: Paul (DEIGRATIA, INTERCITY DEIGRATIA) i Guru spotkało się po latach, aby wskrzesić młodzieńcze fascynacje. Do składu szybko dołączył Bartez – dawny perkusista. Po kilku tygodniach do grupy dołączył Longo (SMEGMA) – kompozytor większości później stworzonych numerów.
Pierwszy rok działalności SETH upłynął na tworzeniu materiału oraz poszukiwaniu wokalisty oraz perkusisty, bowiem kapela rozstała się z Bartezem i od tamtej pory spotykała się z wieloma perkusistami, jednak żaden nie mógł zagościć w zespole na dłużej.
Grupa w kombinowanym składzie (z pożyczonym pałkerem i Paulem na wokalu) zagrała swój pierwszy po latach koncert w lubelskim klubie Ragnarock (7.03.2009), gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Po tym koncercie do SETH jako nowy wokalista dołączył Cezar, znany wszystkim z legendy polskiego death/black metalu – CHRIST AGONY, MOON oraz WHISPERS.
W dniu 4.04.2009 SETH zagrał kolejny koncert na imprezie plenerowej „Motoserce”, gdzie supportował ZŁE PSY.
Później nastąpiła kolejna zmiana personalna. Grupa rozstała się z jednym z założycieli – Guru, którego zastąpił Tom (DRAKAN). W dniu 27.06.2009 grupa z kolejnym perkusistą ponownie zagrała koncert w lubelskim „Ragnarock”. Koncert ten okazał się przełomem dla SETH. Zespół ma w końcu perkusistę – Michaela (NAMRAT) i w końcu stały skład.
W połowie lipca 2009 grupa zarejestrowała w Sinquest Sound Studio w Lublinie swój pierwszy materiał promocyjny, zaiwrający trzy autorskie kompozycje: „Nightly Kiss”, „Stranger” i „Frozen Path”.
Pierwszym repertuarem SETH były covery METALLICA, MEGADETH, TSA i kilka old schoolowych numerów z dawnego materiału DEIGRATIA. Obecnie styl zespołu to charyzmatyczny heavy metal z thrash’owymi riffami, melodyjnymi solówkami, łamanym rytmem i nieoczekiwanymi zmianami tempa oraz energetycznym wokalem.
Skład zespołu:

Cezar – wokal
Paul – bas
Longo – gitara prowadząca
Tom – gitara rytmiczna
Michael – perkusja

Image

                                                        Dyskografia:

                                                        promo (2009)

Kontakt:

sethband@wp.pl

www.myspace.com/sethofficial

Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.