Shane Embury (NAPALM DEATH) i Mick Kenney (ANAAL NATHRAKH) rozpoczęli współpracę przy nowym projekcie

Dwóch angielskich muzyków – Shane Embury (znany z NAPALM DEATH, BRUJERIA, LOCK UP) oraz Mick Kenney (ANAAL NATHRAKH) – połączyło siły przy nowym death/grindcore’owym projekcie o nazwie BORN TO MURDER THE WORLD.

Współpraca pomiędzy muzykami zawiązała się podczas jednej z imprez w ich rodzinnym mieście – Birmingham, następnie do współpracy zaproszono wokalistę, Duncan’a „Drunk’a” Wilkins’a (FUKPIG, MISTRESS), w wyniku czego powstał twór, który ma w zamierzeniu autorów brzmieć niczym „brutalny amalgamat ANAAL NATHRAKH i NAPALM DEATH, łączący najmocniejsze strony obu kapel”.

Pierwszymi kawałkami, które nagrano są: „The Virus Is Within Us All” oraz „Brutality Alchemist”, które zostaną udostępnione do odsłuchu w najbliższym czasie. W zespole Embury jest odpowiedzialny za gitarę basową, Wilkins za wokal, natomiast Kenney za całą resztę (podobnie jak w ANAAL NATHRAKH).

Debiutancka płyta BORN TO MURDER THE WORLD pt. „The Infinite Mirror of Millenial Narcissism” (okładka poniżej) została nagrana, zmiksowana i zmasterowana w studiu The Barracks, należącym do Embury’ego. Płyta ukaże się nakładem Extrinsic Recordings jeszcze w tym roku.