SHINING na Castle Party 2018

Ponad 2 miesiące temu napisaliśmy artykuł o wszystkich odcieniach metalu na zbliżającej się edycji Castle Party 2018, natomiast dziś dzielimy się jednym z najciekawszych ogłoszeń metalowych dotyczących festiwalu w całej historii!

SHINING po 9 latach powraca do Polski zagrać na bolkowskim festiwalu! Legendarna suicidal black metalowa kapela ze Szwecji wystąpi (prawdopodobnie) na Zamku obok takich znamienitych zespołów jak SAMAEL czy IN THE WOODS…

„X – Varg Utan Flock” – płyta wydana w styczniu tego roku po raz kolejny obnaża udręczoną duszę i cierpienia frontmana i założyciela SHINING. Na dziesiątym albumie grupy gniew, zamieszanie, ból i lament stają się namacalne, a punktem odniesienia jest legendarny już „V – Halmstad”, jak i wydany w 2015 roku „IX – Everyone, Everything, Everywhere, Ends”.

Obecna twórczość SHINING to nie tylko suicidal black metal, który Kvarforth de facto stworzył, ale i eklektyczne ucieczki w stronę rocka progresywnego, niepokojącego jazzu, muzyki klasycznej, a nawet… popu.

Jednak trzonem całej, ponad 20-letniej, muzycznej podróży Niklasa Kvarfortha jest depresja i mroczne głębiny jego umysłu, co przekłada się na różnorodność i stawia SHINING w szeregu najbardziej rozpoznawalnych grup ze Skandynawii.

Więcej o festiwalu:
https://www.facebook.com/castlepartyfestival/

Bilety:
https://castleparty.com/tickets,bilety.html