Silesian Void #1: ADOR DORATH, KULT MOGIŁ, DEATH HAS SPOKEN, CZORT – 08.12.18 / Katowice

Nadchodzi pierwsza edycja śląskiej nocy pustki, która uderzy naprawdę wyjątkowym składem, skrojonym pod lokalne gusta. Już 8 grudnia w legendarnej katowickiej miejscówce Faust (dawniej Korba) odbędzie się Silesian Void #1

Dotychczas ujawniono nazwy czterech hord, w tym jednej czeskiej, która ma u naszych sąsiadów z południa status niemalże legendy symfonicznego black metalu – ADOR ADORATH. Jest to formacja, która zjadła zęby na największych czeskich i słowackich festiwalach takich jak Brutal Assault, Czech Metalgate Death Fest czy chociażby Gothoom Open Air Festival.

Obok nich zagra wyjątkowa reprezentacja polskich hord złożona ze zdobywającego popularność KULTU MOGIŁ (death metal), siejącej pogrzebową aurę DEATH HAS SPOKEN (doom metal) – jednego z ostatnich reprezentantów wymierającego gatunku oraz gościa specjalnego, enigmatycznego CZORTA (black metal), dla którego będzie to pierwsza czarcia sztuka na żywo. Debiut sceniczny CZORT jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w śląskim metalowym podziemiu po tym jak debiutancki album pt. „Czarna Ewangelia”, w ekspresowym tempie podbiła serca fanów black metalu w całej Polsce.

Skład nie został jeszcze zamknięty, kolejne informacje wkrótce.

ADOR DORATH / KULT MOGIŁ / DEATH HAS SPOKEN / CZORT / tba

Kiedy: 08.12.18 (sobota);
Gdzie: klub Faust (ul. Złota 1, Katowice);
Start imprezy: 18:00;
Bilety: tba.

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/280183549472829/

Opis kapel:
ADOR DORATH (Czechy, symphonic black metal) – gwoździem programu będzie doświadczona czeska horda, która podniesie jakość pierwszej edycji pustki o co najmniej kilka klas. Formacja ADOR DORATH wystąpiła na Brutal Assault, MetalGate Czech Death Fest OpenAir czy choćby Gothoom open air fest, teraz czas zagrać na Silesian Void #1!
To będzie jeden z mocniejszych ciosów od nas w tym roku, a zespół przyjedzie z nowym, najbrutalniejszym w historii formacji materiałem. Posłuchajcie tylko najnowszego numeru pt. „Outspoken”.

Linki:
http://www.adordorath.com/

KULT MOGIŁ (Krosno/Kraków, death metal) – co nam pozostanie, kiedy już wszystko zostanie doszczętnie pochłonięte przez ogień piekielny? KULT MOGIŁ!
Zespół, który swoim organicznym, surowym brzmieniem i mizantropijną otoczką osadzoną tematycznie w mrokach średniowiecza mógłby (przy)wywołać epidemię dżumy, tylko po to, żebyśmy mieli jeszcze więcej grobów do pielęgnacji.

Zjeży się wam włos na głowie, podczas sztuki KULTU MOGIŁ…

Linki:
https://k-m-b.bandcamp.com/

DEATH HAS SPOKEN (Białystok, doom metal) –  czyli zespół, który dla Katowic będzie niczym świeży, egzotyczny powiew aromatu cmentarnej, gnijącej ziemi.
Ten doom metalowy gaz zostanie doprowadzony rurociągiem prosto z odległego Białegostoku. DEATH HAS SPOKEN to formacja z nieco zapomnianego już nurtu funeral/doom metalu, dla której każdy koncert jest próbą udowodnienia, że w Polsce jest miejsce na pogrzebowy, refleksyjny nastrój, mozolnie budowane napięcie i przemyślane teksty.

Linki:
https://www.youtube.com/watch?v=WJl5MzTAZ1k
http://deathhasspoken.bandcamp.com

CZORT (Śląsk, black metal) – jeśli ta nazwa kojarzy się wam z piekłem to jesteście blisko, bo nam z czymś równie ognistym, czyli „Czarną Ewangelią”. Pierwszy krążek formacji związanej właśnie ze Śląskiem przebijał aortę za aortą, czyniąc z tej black metalowej hordy jeden z najbardziej wyczekiwanych czarcich debiutów tego roku.

Teraz CZORT – po raz pierwszy – otworzy na żywo bramy piekieł, przywołując swoimi inwokacjami z „Czarnej Ewangelii” najbardziej zagorzałych fanów black metalu w Polsce. To będzie jeden z najlepszych rytuałów na Śląsku w tym roku.

Linki:
https://czortbluznierca.bandcamp.com/releases