SKILTRON, TIME OF TALES, INDESPAIR, LIFEPHOBIA – 20.07.2015

2015.07.20_skiltron

20 lipca 2015 r. we wrocławskim klubie ‚Od Zmierzchu Do Świtu’ odbędzie się prawdziwa uczta muzyczna dla fanów folk metalu. Jako gwiazda wieczoru na scenie wystąpi argentyńska grupa SKILTRON, a towarzyszyć jej będą polskie kapele Time of Tales, InDespair, Lifephobia!

Otwarcie drzwi 18:30
Start: 19:00

Bilety w cenie 15 PLN dostępne na www.ticketpro.pl oraz www.eventim.pl

* * *

SKILTRON to czołowy reprezentant folk metalu z Ameryki Południowej. Argentyńska grupa została założona w 2004 roku. Na koncie mają cztery albumy długogrające: „THE CLANS HAVE UNITED” (2006), „BEHEADING THE LIARS” (2008), „THE HIGHLAND WAY” (2010) oraz „INTO THE BATTLEGROUND” (2013). Na każdym kolejnym albumie zespół rozwijał swój unikalny styl i brzmienie. Zespół zaczynał od koncertów u boku takich zespołów jak GRAVE DIGGER, IN EXTREMO czy KORPIKLAANI, z którymi to pojechał w trasę po Ameryce Południowej w 2010 roku. W 2012 grupa debiutowała na żywo w Europie grając trasę po UK. W 2015 roku Skiltron zagości na największym metalowym festiwalu świata – Wacken Open Air będąc równocześnie pierwszym występującym tam zespołem z Argentyny w historii festiwalu. Przez 11 lat działalności grupa zyskała rozpoznawalność w świecie folk metalu czyniąc z siebie bardzo dobrą wizytówkę tego gatunku.
Fb: http://www.facebook.com/skiltron

TIME OF TALES to mielecki zespół folk metalowy założony jesienia 2009 roku, inspirowany takimi kapelami jak Ensiferum, Eluveitie, Korpiklaani oraz wieloma innymi z szeroko pojętego gatunku folk-viking-metal. Jak dotychczas zespół zaprezentował świetną EP zatytułowaną „Enter The Gates”, która ukazała się w marcu 2014 roku. Na chwile obecną zespół może się pochwalić występami przed takimi gwiazdami sceny folk-metalowej jak Percival Schuttenbach czy Litvintroll oraz kilkoma audycjami radiowymi w których Time of Tales było prezentowane. Zespół obecnie pracuje nad nowym materiałem na LP oraz koncertuje.

INDESPAIR – wrocławski zespół melodeathowy powstały w zimie 2003 roku. W ciągu ostatnich kilku lat zaliczył kilkadziesiąt koncertów w różnych miastach (m.in. z Sabatonem, Turbo, Tyrem i Blaze’em Bayleyem), a także cztery wizyty w studiach nagraniowych. Efektem jednej z sesji jest profesjonalnie zarejestrowany w ZED Studio debiutancki album „Time to Wake Up”, wydany własnym sumptem w sierpniu 2012 roku. Wizytówkami aktualnego składu i stylu zespołu są EP-ka „Sign of the Raven” oraz profesjonalny teledysk do utworu „Under Cold Sky”.
Fb: http://www.facebook.com/InDespairPL

LIFEPHOBIA – wrocławska kapela groove metalowa – to nie tylko kawał ciekawego metalowego grania… To zespół łączący ludzi o szerokich horyzontach muzycznych (od metalu po jazz) i dwa pokolenia muzyków. To niezwykle połączenie energii pierwotnego thrash metalu z młodzieńczą fantazją nowoczesnych odmian ostrego grania!
Fb: http://pl-pl.facebook.com/Lifephobia