Split BARSHAKETH / OUTRE – „Sein / Zeit”

Rozpoczęła się przedsprzedaż splitu nowozelandzkiego BARSHAKETH z polskim post-black metalowym projektem OUTRE. Wydawnictwo ma ukazać się w postaci 12″ winyla!

Premiera splitu „Sein / Zeit” została zaplanowana na listopad tego roku, wydawcą jest Third Eye Temple oraz Blut&Eisen Productions. Za oprawę graficzną odpowiedzialne jest studio Mentalporn. Materiał będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych.

Inspiracją dla stworzenia splitu były prace Martina Heidegger’a, a dokładnie jego książka pt. „Sein & Zeit” (czyli „Byt & Czas”) wydana w 1927 roku. W tej filozoficznej rozprawie, autor podjął próbę zmierzenia się z sensem istnienia wszelakiego życia na świecie, a za czym, tworząc podstawę do dalszych rozważań na temat fundamentalnych pytań, które są podporą dla współczesnego pojmowania egzystencji rasy ludzkiej w czasie.

„Sein” (czyli byt bądź istota/istnienie) to temat podjęty przez BARSHASKETH. Pojęcie dotyczy przeznaczenia ludzi w świecie pozbawionym obiektywnej prawdy czy też obiektywnego znaczenia życia. „Sein” mierzy się ze zjawiskiem dążenia do odkrycia prawdziwej, obiektywnej woli, przy jednoczesnym poświęceniu wszelakich pociech, czy też zbędnego komfortu w drodze do zrozumienia. W tym kontekście część splitu od BARSHASKETH jest elementem konfrontacji (a w konsekwencji udoskonalenia) z mrocznymi aspektami „ja”, które ma prowadzić do wzmocnienia ducha. Koncept „Sein” opiera się na założeniu, iż po zgłębieniu wspomnianych elementów ludzkiej natury, dalsze kroki uczynione w celu poznania siebie prowadzą do punktu, gdzie nie ma już powrotu, ale jednocześnie dopiero za nim możliwe jest poznanie prawdziwego znaczenia życia oraz zdobycie własnej woli.

OUTRE natomiast mierzy się z konceptem „Zeit” (czyli czasu), który wyjaśnia pojęcia teraźniejszości, przeszłości i przyszłości – które są jednym i tym samym. Żyjemy w skonsolidowanych ramach czasowych, w których łączą się wszystkie wydarzenia z przeszłości, ze wszystkimi punktami w przyszłości, które mają dopiero nadejść. Nasze Istnienie jest wyrażone poprzez czas, który przez nie przepływa. Nigdy nie byliśmy, nigdy nikt nie będzie. Jesteśmy tymczasowi. Jako Istota, tako czas.

Tracklista:
A1: Barshasketh – Being [7:45]
B1: Outre – Time [5:38]
B2: Outre – Only True Believers (Armaggedda cover) [3:31]

„Sein / Zeit” można zakupić w pre-orderze na stronie wydawcy: www.store.thirdeyetemple.com. Data premiery oraz pierwsze dźwięki mają zostać ujawnione już niedługo.