Start przedsprzedaży biletów na I PIELGRZYMKĘ POLSKĄ z udziałem BATUSHKI

Dzisiaj rozpoczyna się przedsprzedaż biletów na najbardziej uduchowioną trasę koncertową 2018 roku – I Pielgrzymkę Polską”, na której obok mistrzów ceremonii z BATUSHKI zobaczycie dwie mistyczne kapele!

Wiadomo już, że na kwietniowej trasie zaprezentuje się również post metalowe OBSCURE SPHINX, znane m.in. z nieszablonowej otoczki koncertowej i unikalnej formuły występów. Knock Out Productions niedawno ogłosiło także, że ma specjalnym gościem na trasie będzie ENTROPIA!

Bilety w przedsprzedaży możecie kupić na stronie organizatora: https://sklep.knockoutprod.net/pl/.

Rozpiska trasy „I Pielgrzymka Polska” (wydarzenia w linkach):
Kiedy: 19 kwietnia (czwartek) 2018 + OBSCURE SPHINX / ENTROPIA;
Gdzie: Wrocław – A2, ul. Góralska 5;
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu.

Kiedy: 20 kwietnia (piątek) 2018 + OBSCURE SPHINX / ENTROPIA;
Gdzie: Katowice – Mega Club, ul. Żelazna 15;
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu.

Kiedy: 21 kwietnia (sobota) 2018 + OBSCURE SPHINX / ENTROPIA;
Gdzie: Kraków – Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1;
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu.

Kiedy: 26 kwietnia (czwartek) 2018 + OBSCURE SPHINX / ENTROPIA;
Gdzie: Poznań – u Bazyla, ul. Norwida 18A;
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu.

Kiedy: 27 kwietnia (piątek) 2018 + OBSCURE SPHINX / ENTROPIA;
Gdzie: Gdańsk – B90, ul. Doki 1;
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu.

Kiedy: 28 kwietnia (sobota) 2018 + OBSCURE SPHINX / ENTROPIA;
Gdzie: Warszawa – Progresja, ul. Fort Wola 22;
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu.

Więcej o zespołach:
BATUSHKA (Polska) black metal, doom metal, muzyka cerkiewna:
Malkontenci przewidywali, że żywot tego zespołu (projektu?) nie potrwa długo, ale ich przewidywania nie sprawdziły się. BATUSHKA po wydaniu jedynej jak na razie płyty „Litourgiya” nie dość, że zebrała mnóstwo pozytywnych opinii, to stała się częścią line-up’u niejednego prestiżowego metalowego festiwalu w Europie (chociażby Brutal Assault), a także nieprzeznaczonego dla stricte metalowej publiczności (OFF Festival). A przed wciąż okrytym nimbem tajemniczości zespołem w 2018 roku występ, chociażby na Inferno Festival u boku EMPEROR czy OBITUARY.
Muzycznie nic się u BATUSHKA nie zmieniło. Black metal, doom metal pożenione są z cerkiewnymi śpiewami, a występ przypomina mroczne misterium z udziałem wspaniale śpiewającego męskiego chóru. Mariaż piekła i nabożeństwa cerkiewnego naprawdę robi wrażenie.
Linki:
https://www.batushkastore.com/
https://www.facebook.com/Batushkaband

OBSCURE SPHINX (Polska) post metal, post rock, doom, sludge:
Za kilka miesięcy powstały w Warszawie zespół OBSCURE SPHINX będzie obchodził dekadę istnienia. W obecnym, trzyosobowym wcieleniu kapeli, rok 2008 pamięta tylko basista Michał „Blady” Rejman. Ta, na której podczas koncertu skupiona jest uwaga publiczności, czyli Zofia „Wielebna” Fraś, dołączyła w 2009 roku. Dziesięciolatka na pewno nie została przez muzyków zmarnowana. Dzieląc pasję z obowiązkami zawodowymi (Wielebna to na co dzień pani weterynarz), udało się OBSCURE SPHINX stworzyć nie tylko ciekawy styl, będący połączeniem post metalu, post rocka, doom’u oraz szeroko pojętej alternatywnej elektroniki, lecz również przyzwyczaić publiczność do tego, że koncerty zespołu są wyjątkowym wydarzeniem estetycznym, ze względu na tworzone przez wokalistkę kreacje.
Choć działają w oparciu o etos DIY, byli w stanie przebić się do świadomości słuchaczy. Warto na pewno wspomnieć, że nagrodzono OBSCURE SPHINX jako najlepszego debiutanta na „Summer Breeze Open Air”. Na koncie kapela ma trzy płyty: wydaną w 2011 roku debiutancką „Anaesthetic Inhalation Ritual”, znakomitą „Void Mother” z 2013 roku, a dyskografię zamyka ozdobione okładką Mario Duplantiera z GOJIRY wydawnictwo „Epitaphs” z 2016 roku, nagrane w całości na żywo.
Linki:
http://www.obscuresphinx.com/

ENTROPIA (Polska) black metal, sludge, post-metal:
Przekonani o tym, że przyszłość ludzkości będzie psychodeliczna albo nie będzie jej wcale, ENTROPIA jawi się jako kolektyw zwolenników futurystycznej wizji świata opracowanej przez Terence’a McKennę, domagając się powrotu do plemiennej świadomości i odrzucenia materialistycznej cywilizacji, która nas otacza na rzecz doświadczenia psychodelicznego. Wraz z wydaniem zmieniającego świadomość, drugiego albumu „Ufonaut”, zespół zdołał nasycić typową post-blackmetalową scenerię kwaśnym posmakiem, jednocześnie czyniąc pozostawanie w kontrze do wszelkich oczekiwań swoim modus operandi. Jak dotąd, Entropia występowała w dziewięciu krajach, włączając w to m.in. hiszpański Primavera Sound oraz koncerty u boku Mgły, Furii, Altar of Plagues i wielu innych.
Linki:
http://www.entropia.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/mourningentropia