STILLBORN – piąta płyta „Testimonio De Bautismo”

STILLBORN_Testimonio.De.Bautismo27 lutego 2016 za sprawą Godz Ov War Productions ukazał się piąty album death/black metalowych morderców ze STILLBORN, zatytułowany „Testimonio de Bautismo”.
Płyta zawiera osiem premierowych utworów, w tym jeden instrumentalny. Zawartość dopełnia cover SODOM „Burst Command Til War”, doskonale oddający charakter obecnego muzycznego oblicza zespołu, które ewidentnie nawiązuje do klasyki obskurnego, poczerniałego thrash metalu. Po raz pierwszy STILLBORN zdecydował się na polskojęzyczne teksty, jeszcze dosadniej oddające ich bezkompromisowe, obrazoburcze treści i od zawsze będące jego znakiem rozpoznawczym. W dwóch utworach wykorzystano również fragmenty wierszy kontrowersyjnego francuskiego poety Charlesa Baudelaira. Całość z pełnym przekonaniem została doprawiona surową, pozbawioną finezji produkcją, nadającą płycie esencjonalności. Niewątpliwie „Testimonio de Bautismo” jest najbardziej spontanicznym oraz metalowym materiałem w dyskografii zespołu.
Płyta jest dostępna w standardowej wersji CD oraz jako limitowany do 100 sztuk CD w czerwonym jewel case z dołączoną czarną flagą z logiem zespołu (1000×700 mm) oraz przypinką.