TEMPLUM INNOVATUM – avangarde black/death metal

Image

gatunek:   avangarde black/death metal
miasto:   Oświęcim
rok powstania:   2007
dyskografia:  1xpromo, 4xdemo
wydawca:   brak
 

Projekt TEMPLUM INNOVATUM powstał w czerwcu 2007 roku, w Oświęcimiu. Jego założycielem i jedynym członkiem jest Janson Paulson, grający wcześniej w lokalnych zespołach takich jak SULPHUR, DOOMED, BLACK SOUL.
TEMPLUM INNOVATUM od samego początku jest projektem stricte nie komercyjnym. Jego twórca stawia w pierwszym rzędzie na  muzykę i jej darmowe promowanie przez internet i inne podobne media.
Janson Paulson, jako jedyny muzyk i instrumentalista, rozwija swój projekt w różnych kierunkach. Zatem w TEMPLUM INNOVATUM można usłyszeć nieszablonowe połączenie najwścieklejszych odmian metalu (black/death), przedstawionych w avangardowym wydaniu. Jest to crossover różnych naleciałości (black, death, doom, gothic itp.), zbliżonych do dokonań m.in. PAN-THY-MON-IUM, PESTILENCE, DISCHARMONIC ORCHIESTRA.
W lipcu 2007, po niespełna miesiącu istnienia Janson Paulson nagrał w domowym studiu pierwszy 3-utworowy singiel „Holy Forest”. Zapowiadał on epke „Grind Me”, która ukazała się na początku sierpnia. Zawiera ona cztery utwory, w tym „Norden”, który jest pierwszym zauważalnym sukcesem projektu. Kompozycja ta na stronie www.mp3.wp.pl (z zespołami grającymi black metal) po dwóch tygodniach od zamieszczenia znalazła się na pierwszym miejscu wśród ściągnięć i utrzymała tę lokatę do listopada.
W tym samym czasie powstał pełny materiał TEMPLUM INNOVATUM o nazwie „Eye Of Poerty”, będący koncept-albumem. Teksty są interpretacjami wierszy znanych poetów (Poe, Beckett, Dickinson, Frost). Płyta oficjalnie pojawiła się w dn. 1.11.2007 na trzech witrynach i – według początkowego założenia – jest dostępna za darmo. Muzyka TEMPLUM INNOVATUM ponownie zostaje zauważona na stronach wp.pl (utwór „O Captain! My Captain!”, stanowiący interpretację wiersza Walta Whitmana o tym samym tytule).
Pierwsza połowa roku 2008 przyniosła kolejny materiał: singiel, a następnie EPkę “This Is War”, będącą konceptem antygloryfikującym obraz wojny.
TEMPLUM INNOVATUM chętnie nawiązuje wszelką współpracę z mediami, portalami i zine`ami, które promują polski, metalowy underground.
 

Skład projektu:
 
Janson Paulson – wokal, wszystkie instrumenty
 

Dyskografia:

„This Is War!” (CD-R, 2008)
„Eye Of Poerty” (promo LP, 2007)
„Grind Me” (demo CD-R, 2007)
„Holy Forest” (singiel CD-R, 2007)

Kontakt:
 

jansonpaulson@gmail.com

gg 2864155