THE ANSWER, RUST, SUPERHALO – 7.08.2016, Warszawa

The_Answer_Koncert_Proxima_7_sierpnia

THE ANSWER, hard rockowa petarda z Północnej Irlandii, powraca w sierpniu do Polski, aby zagrać koncert w warszawskiej Proximie. To zespół, który nie boi się łączyć dźwięków zainspirowanych tak klasycznymi zespołami jak LED ZEPPELIN, FREE, AC/DC czy THE BLACK CROWES z graniem typowym dla XXI wieku. Nie używa przy tym przestylizowania czy powielania starych schematów. Ich utwory są świeże, przebojowe, pozbawione pretensjonalności. To znakomity „mainstreamowy” rock z ogromną klasą i szczyptą nostalgii.
Grupa powstała w 2000 roku i ma na swoim koncie pięć studyjnych albumów: „Rise” (2006), „Everyday Demons” (2009), „Revival” (2011), „New Horion” (2013) oraz „Raise A Little Hell” (2015). Debiutancka płyta została okrzyknięta mianem „najlepszego brytyjskiego debiutu dekady” przez czasopismo Classic Rock. Formacja zrobiła piorunujące wrażenie nie tylko na miłośnikach klasycznego rocka i dziennikarzach, ale również i na innych artystach – do fanów THE ANSWER zaliczają się między innymi Jimmy Page (LED ZEPPELIN) i Joe Elliott (DEF LEPPARD). 17 czerwca ukazała się specjalna, rocznicowa edycja albumu „Rise”, którą będzie wspierać promocyjnie trasa koncertowa, w ramach której 7 sierpnia zespół zagra w warszawskim klubie Proxima!

ATMOSPHERIC MAGAZINE oraz METAL MIND PRODUCTIONS prezentują:

THE ANSWER
+ RusT (PL)
+ Superhalo (PL)

07.08.2016
Warszawa, Proxima

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Ceny biletów:
70 PLN – przedsprzedaż
80 PLN – w dniu koncertu

Bilety:
http://shop.metalmind.com.pl/65,bilety_22,pl.html

Więcej informacji:

Zespół The Answer został założony w 2000 roku przez gitarzystę Paula Mahona, którego ojciec był członkiem zespołu jazzowego The Freshmen. Mając 18 lat, Paul namówił swojego dawnego szkolnego kolegę, basistę Micky’ego Watersa do stworzenia zespołu. Perkusistą został James Heatley, który w 1993 grał z zespołem Ash podczas trasy koncertowej. Zanim jednak zespół zaczął na dobre działać, Paul, Micky i Cormac musieli poczekać, aż James ukończy studia psychologiczne. Zadebiutowali w czerwcu 2000 roku. Kolejny rok muzycy spędzili na tworzeniu własnych utworów i graniu lokalnych koncertów. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty, wpływowy magazyn Classic Rock uznał The Answer za najlepszy nowy zespół roku (Best New Band 2005). Coraz większa rozpoznawalność umożliwiła im w styczniu 2006 roku występ jako support Deep Purple w londyńskiej Astorii. Pół roku później The Answer wydał swój pierwszy pełnowymiarowy album „Rise”. Płyta została bardzo dobrze oceniona, wśród wyróżnień znalazła się m.in. nominacja do miana „Album of The Year” magazynu Classic Rock. Wielki sukces albumu przyciągnął nowe propozycje koncertów. W latach 2006–2007 występowali m.in. z Whitesnake, Paulem Rodgersem (w Royal Albert Hall), Roadstar, Rose Hill Drive oraz Aerosmith. Ich koncerty odbywały się już na całym świecie, włącznie z Ameryką, Australią i Japonią. Latem 2007 roku zespół towarzyszył grupie The Rolling Stones podczas koncertów w Belgradzie i Dusseldorfie oraz zespołowi The Who w Dublinie. Kolejny album zatytułowany „Everyday Demons” ukazał się w Wielkiej Brytanii w marcu 2009 roku i wkrótce wskoczył tam na 25. miejsce wśród najczęściej kupowanych albumów. 25 października 2009 roku zespół otworzył trasę koncertową AC/DC promującą nowy album Australijczyków, „Black Ice”. Po wspólnej trasie pozostał ślad w postaci koncertowego DVD „412 Days of Rock 'n' Roll”, dokumentującego przygodę z Australijczykami. W kolejnych latach zespół nie zwolnił tempa – co dwa lata ukazywały się nowe wydawnictwa – „Revival” (2011), “New Horizon” (2013) i “Raise a Little Hell” (2015). 17 czerwca ukazało się rocznicowe wydanie debiutanckiego krążka „Rise”.

The Answer – skład:
Cormac Neeson – wokal
Paul Mahon – gitara
Michael Waters – bas
James Heatley – perkusja

The Answer – strony oficjalne:
http://www.theanswer.ie/
https://www.facebook.com/theanswerrock