The Dark Side of the Blue Note: MATERIA, NAVIA, ALLAN HILLS – 05.05.18 / Poznań

Czas na reaktywacje koncertów w ramach serii „The Dark Side of the…”. Tym razem impreza odbędzie się w Poznaniu!

Idealnym miejscem na odkrywanie ciemnej strony księżyca jest klub Blue Note, w którym usłyszycie trzy intrygujące kapele. Headliner’em wydarzenia jest MATERIA, a wraz z nią zaprezentują się lokalne, poznańskie zespoły – NAVIA (melodic metal) oraz ALLAN HILLS (post metal).

 

MATERIA / NAVIA / ALLAN HILLS

Kiedy: 05.05.2018 (sobota);
Gdzie: klub Blue Note (ul. Kościuszki 79, Poznań);
Wejście: 19:30
Bilety: 25 PLN (w przedsprzedaży) / 30 PLN (w dniu koncertu). Rezerwacja biletów oraz miejsc siedzących: masazysta.jerzy@wp.pl

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/140827656597218/

Opis kapel:
MATERIA – powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio: Michał „Mihu” Piesiak (wok., bas), Tadek „TeDe” Piesiak (git., wok.) i Kuba „Marcia” Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu Materia dołącza wieloletni przyjaciel Adrian „Adi” Dubiński (git.).
Zespół bardzo intensywnie koncertuje w całej Polsce, szybko odnosi sukcesy na przeglądach i festiwalach – w tym na tych w Polsce najważniejszych (Przystanek Woodstock, Festiwal w Jarocinie). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.
Materia ma oprócz albumu „Case Of Noise” w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo „Vandals” z 2009 roku oraz EP-kę „Holidays On The Angels Island” z roku 2011. Oba albumy można pobrać za darmo z profilu Myspace Materii.
Materii udało dostać się do półfinału Must Be The Music (2013 r.) za sprawą, tzw. Jokera – dzikiej karty, którą głosując przyznawali internauci poprzez serwis Facebook. Zespół zdobył wówczas niemal 84 i pół tysiąca głosów! Finałowy występ Materii, podczas którego formacja odważnie postawiła na zaskakujący utwór „Shayba” zachwycił całą czwórkę jurorów i jak się wkrótce okazało, także telewidzów. Materia jako najbrutalniejszy zespół piątej edycji MBTM znalazła się w finale programu. – Ten program jest dla nas olbrzymim zaskoczeniem i przygodą – mówi Michał Piesiak, basista i wokalista w Materii. – Przekonujemy się teraz, jak wiele osób w Polsce zna i ceni sobie naszą muzykę. Mamy nadzieję, że przypadnie ona do gustu kolejnym ludziom, pomimo tego że nie należy do najłatwiejszych. W finale damy z siebie wszystko – dodaje muzyk.

W bieżącym roku Materia własnym sumptem wydała płytę „Case Of Noise”. Album promuje klip do utworu „Give Me Some Free”. Fani stawiają, że to właśnie ten utwór Materia zaprezentuje w finale Must Be The Music. – To jeden z naszych flagowych kawałków, zawsze świetnie przyjmuje się na koncertach – mówi Tadek `TeDe` Piesiak, gitarzysta Materii.

Na swoim koncie mają występy przed takimi gwiazdami jak Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax czy Dog Eat Dog oraz udział w Sonisphere Festival, XXX Jubileuszowym Festivalu w Jarocinie, Przystanku Woodstock 2011 oraz Festiwalu Rock Nocą. W 2013 roku otwierali również Metal Fest w Jaworznie, który jest obecnie największą imprezą metalową w Polsce. Od początku września 2013 roku zespół koncertuje w całym kraju. 16 października 2013 roku rozpoczyna się „99 Bottles Of Vodka Tour”, czyli zapowiadana trasa zespołu Materia oraz Change of Loyalty z Rosji! Trasa przebiega przez takie kraje jak Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Węgry, Niemcy i oczywiście Polska.

Linki:
https://www.facebook.com/materia.metal/

NAVIA – powstała na początku 2014 roku z inicjatywy Gregorego – perkusja oraz Filipa – gitara. Pierwsze kompozycje oscylowały w klimatach ciężkiego i melodyjnego metalu. W październiku 2014 nastąpił pierwszy przełom – do zespołu dołączyła Ania (skrzypce) oraz Filip (bas), wprowadzając do kompozycji zupełnie nowe, obecnie charakterystyczne dla zespołu, brzmienie.
Formowanie składu zakończyło się w lipcu 2015 roku, wraz z przyjęciem Tymona, który, po za śpiewem, podjął się również stworzenia teksów, spinających twórczość zespołu w znaczeniową całość.
W styczniu 2016 zostało opublikowane pierwsze nagranie zespołu – „Deeper Down”, a zespół rozpoczął występy na żywo.

Linki:
https://www.facebook.com/naviaofficial/

ALLAN HILLS – to nowy zespół na poznańskiej scenie post-metalowej. Formacja w swojej muzyce łączy interesujące gitarowe przestrzenie i ciężkie riffy podkreślone mięsistym i dosadnym basem napędzane dynamicznymi i kreatywnymi partiami perkusji.

Linki:
http://www.allanhills.com/
https://www.facebook.com/allanhills/