THE KONSORTIUM prezentuje klip zapowiadający nowy album

Norwescy black/thrash metalowcy THE KONSORTIUM, których szeregi zasilają Teloch (MAYHEM, ex-GORGOROTH, ex-1349) i Dirge Rep (ORCUSTUS, ex-ENSLAVED, ex-AURA NOUR), wypuścili klip wideo w którym gitarzysta, B. Waldejer, prezentuje riffy z nowego albumu „Rogaland”.

Album ukaże się 1 czerwca nakładem Agonia Records. „Rogaland” jest drugim krążkiem w dorobku THE KONSORTIUM oraz pierwszym, na którym muzycy zaangażowani w projekt zdecydowali się odsłonić twarz.

Zarówno w przypadku opływającego w zachwyty metalowej prasy dema z 2008, jak i debiutu zatytułowanego po prostu „The Konsortium” sprzed siedmiu lat, członkowie zespołu występowali pod enigmatycznymi psełdonimami, a w czasie występów na żywo nosili maski.

W stosunku do debiutanckiego albumu z 2011, który wszedł na oficjalne listy sprzedaży w Norwegii, „Rogaland” jest o wiele bardziej technicznym i złożonym nagraniem.

Założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu, F.G Gugelli, komentuje:
„Album powstawał badzo długo. Patrząc wstecz, uważam że jest wart włożonej w niego pracy. Zaczynając od wizji, po produkt końcowy, wszystko ułożyło się w logiczną całość, a każdy z nas dał siebie to co najlepsze. Udało nam się wyrazić to, co chcieliśmy: nieustającą walkę i koegzystencję jakie zachodzą pomiędzy człowiekiem a naturą; więź z naturą, która została gdzieś utracona w nowoczesnym świecie, zdominowanym przez kontrolę i brak duchowości. Rogaland to silna afirmacja naszych korzenii”.

Dirge Rep dodaje: „To najbardziej techniczny i wymagający album w całej mojej 25 letniej karierze”.

Tracklista:
1. Innferd
2. Skogen
3. Fjella
4. Stormen
5. Hausten
6. Arv
7. Havet
8. Utferd

Album będzie dostępny w następujących wersjach:
– digipack CD;
– czarny winyl;
– transparentny winyl (limit 150 sztuk);
– czarny T-shirt;
– pliki cyfrowe.

Przedsprzedaż na stronie wydawcy: http://agoniarecords.com/thekonsortium.