THY WORSHIPER – album „Czarna Dzika Czerwień”

THY.WORSHIPER_Czarna.Dzika.CzerwienPolsko-irlandzki THY WORSHIPER uderza z trzecim albumem Czarna Dzika Czerwień”. Płyta ukazała się 18. lutego 2014 nakładem Pagan Records. Zawierający 9 nowych utworów, zamykających się w 47 minutach album to wielopoziomowa hybryda pogańskiego metalu, tribalowych dźwięków, muzyki celtyckiej, folku i black metalu, z bardzo szamańskim konceptem dotykającym tematyki sił natury w korelacji z natura człowieka i emocjami. Rytualny klimat budowany jest za pomocą całego spektrum współczesnych i dawnych instrumentów.
Krążek powstał w dublińskim Westland Studio, gdzie nagrywały takie zespoły jak THIN LIZZY, U2 czy  MASSIVE ATTACK.

 

„Płyta posiada klimat, który dominował na naszych wcześniejszych nagraniach. Jest mrok, jest smutek, jest pogaństwo. Choć na pewno jest to podane w dużo bardziej dojrzały sposób niż dotychczas. W dodatku udało nam się uzyskać bardzo surowe i przestrzenne brzmienie.” – mówi Marcin Gąsiorowski, wokalista i gitarzysta zespołu.

Tracklista:
1. Piach
2. Czarny

3. Deszcz
4. Drzewa
5. Żniwa
6. Wiatr
7. Na Pohybel
8. Ogień
9. Zima

Płyta „Czarna Dzika Czerwień” jest dostępna w limitowanej wersji 6-panelowego digipacka z 12-stronicowym bookletem oraz w regularnej wersji CD w plastikowym pudełku, obie z kapitalną oprawą graficzną autorstwa wokalistki Anny Malarz . W dalszych planach jest również wydanie płyty na kasecie i winylu.

 

www.thyworshiper.com

www.facebook.com/thyworshiper

www.facebook.com/paganrecords

www.pagan-records.com