Torture Fest 2018: TORTURE OF HYPOCRISY, EXPLOZER, ATERRA, DEFYING, LIKANTROPIA – 16.06.18 / Olsztyn

Kapela TORTURE OF HYPOCRISY zaprasza na drugą edycję własnego festu! „Torture Fest 2018” ponownie odbędzie się w Olsztynie, w klubie Nowy Andergrant.

.

Gospodarzom będą towarzyszyć tym razem ekipy EXPLOZER (groove metal), ATERRA (metal), DEFYING (prog/post-metal) oraz LIKANTROPIA (death/black metal)!

Druga edycja olsztyńskiego festiwalu odbędzie się 16 czerwca 2018 r.  Jak co roku, pierwsze 20 osób otrzyma upominek od organizatora imprezy. Podczas tej edycji czeka was wieczór pełen potężnej dawki groove i thrash metalowej energii. Obecność fanów tortur jest obowiązkowa!

TORTURE OF HYPOCRISY / EXPLOZER / ATERRA / DEFYING / LIKANTROPIA

Gdzie: Nowy Andergrant (ul. Kołobrzeska 32, Olsztyn);
Kiedy: 16.06.18;
Wejście: 18:00;
Bilety: 20 PLN (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1724563640898527/

Opis kapel:
TORTURE OF HYPOCRISY (industrial groove/death metal):
Warmińsko-mazurska grupa groove/death metalowa założona w 2007 roku w Mikołajkach. Aktualnie zespół promuje album „RBMK-1000” wydany w 2016 r. Trzeci album TORTURE OF HYPOCRISY to w pełni koncepcyjny materiał opowiadający o katastrofie w Czarnobylu. Warstwa liryczna została przygotowana w oparciu o filmy dokumentalne, a każdy utwór jest swoistą próbą opowiedzenia wydarzeń oczami czołowych postaci biorących udział w tragedii. Na albumie gościnnie wystąpił MoozE – autor ścieżki dźwiękowej do kultowej gry „S.T.A.L.K.E.R. – SHADOW OF CHERNOBYL” oraz włoski kompozytor i producent eksperymentalnych sampli – Uzbazur. „RBMK-1000” to najcięższy materiał zespołu oscylujący w klimatach industrial groove/djent/death metal, pełen rozbudowanych kompozycji. POCZAS ToH Fest 2018 ZESPÓŁ ZAPREZENTUJE DODATKOWO 2 PREMIEROWE UTWORY, KTÓRE ZNAJDĄ SIĘ NA KOLEJNYM KRĄŻKU GRUPY ZAPLANOWANYM NA 2019 ROK. Torture of Hypocrisy dzieliło scenę m. in. z HATE, THY DISEASE, MASACHIST, OBSCURE SPHINX czy DEAD INFECTION.

Linki:
https://www.facebook.com/tortureofhypocrisy/

EXPLOZER (groove metal):
Początki zespołu EXPLOZER Trójmiasto zarejestrowano w 2009 roku na zgliszczach projektu Blitzkrieg […] Pierwszą eksplozję muzyczną odnotowano w roku 2011 kiedy to ekipa wybuchowa aktywowała intensywną działalność koncertową.
Do przełomu działalności owego bandu przyczynił się Włodek Mańkowski – gitarzysta solowy i wokalista, przybyły niegdyś z Ukrainy, znany z lwowskiej formacji „Lazaret”, ukierunkowując EXPLOZER w stronę gatunku Metalcore/Groove Metal, a także wprowadzając polską tematykę utworów. Kierujemy się tylko jedną zasadą – robimy to co lubimy i dajemy z siebie wszystko, eksplodujemy na scenie czy dla 5ciu, czy dla 500 osób – nas trzech, z wypracowanym bagażem doświadczeń muzycznych, szukających nowych form dźwiękowych i nie szablonowych układów rytmicznych – to jest Explozer dziś i zawsze. Reszta to tylko chronologia zdarzeń…”

Linki:
https://www.facebook.com/explozer.gdansk/

ATERRA (Metal/Warszawa)
ATERRA to metalowy zespół z Warszawy w skład, którego wchodzą: Caruso (wokal, gitara), Tiger (gitara), Jaga (bas), Bart X (sampler), Twardy (perkusja). Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów m.in. z HATE, MATERIA, ILLUSION, LADY PANK, LAO CHE, COCHISE, SIQ oraz to, że byli polskim supportem ARCH ENEMY oraz legendy amerykańskiego hard-cora M.O.D. Aktualnie grupa nagrała debiutancką płytę pt.”All Born in Pain” i materiałem z tej płyty chętnie Was poczęstuje!

Linki:
https://www.facebook.com/aterrapl
https://www.youtube.com/watch?v=zxFxei4K8TI

DEFYING (post-prog metal):
Muzyka DEFYING jest wypadkową post i prog metalu. Grupa nie boi się eksperymentowania i często sięga po niekonwencjonalne środki brzmieniowe, wśród których można usłyszeć szerokie spektrum efektów gitarowych, sample, gitarę akustyczną czy wiolonczelowe smyczki. Aktualnie muzycy pracują nad drugim pełnoprawnym albumem. Dzielili sceniczne deski m.in. z Traumą, Disperse, Butterfly Trajectory czy Kat & Roman Kostrzewski.

Linki:
https://www.facebook.com/defyingpoland
https://www.youtube.com/watch?v=4rzP13IORqw

LIKANTROPIA (death/black metal):
Zespół założony w 2004 roku. Zawieszony w 2015, po niespełna 3 latach w odnowionym składzie wraca do gry i promuje swój album „Beyond The Beginning”.
Skład:
BielacK – wokal, gitara;
Bojara – bass;
Lukass – bębny.

Linki:
https://www.facebook.com/LIKANTROPIA.DEATHMETAL