Trasa „Hardcore over Poland” z udziałem INKWIZYCJI, THE CORPSE, DZIADÓW BOROWYCH

Trzy zespoły, każdy inny, inne podejście do grania, różne charaktery. Pewne jest tylko to, że tym razem hardcore rozleje się po całej Polsce! 

„Hardcore over Poland” to 9 koncertów, na których INKWIZYCJA, THE CORPSE, DZIADY BOROWE (oraz lokalne supporty) sprawdzą w jakiej kondycji jest scena i jej fani!

Poważna i groźna jak ich historyczny pierwowzór INKWIZYCJA – dla nich spalenie kogoś na stosie to jak gotowanie budyniu czekoladowego. THE CORPSE – niby takie zwłoki, a umieją w podskoki i szybkość, a robią to nie od wczoraj. I do tego nie uznający żadnych zasad troglodyci z DZIADÓW BOROWYCH.

Uwaga – ma być hardcore’owo, więc na tej trasie kolejność grania na każdym będzie losowa. Nie będzie też rozpiski czasowej! Organizatorom trasy przyświeca idea „Jak scena to scena, NIE MA GWIAZD”. Popieramy!

23.02 – Kozienice (+ WOSTOK);
24.02 – Lublin (+ BLACK PALATE);
23.03 – Pabianice (+ DESPIZER);
24.03 – Ostrów Wielkopolski;
05.04 – Katowice;
06.04 – Kraków (+ MAND);
07.04 – Nowy Targ (+ KONTRKULTURA);
27.04 – Ciechanów (+ 72DR);
28.04 – Warszawa (+72DR).

Opis kapel:
INKWIZYCJA (Kraków) – legenda sceny hardcore punk, ekipa dowodzona przez charyzmatycznego Ex Perta, który również jest pisarzem, poetą i murarzem. Na koncie 3 pełne płyty, w tym ostatnia, rewelacyjna „Wojny nie będzie”, która oddaje potęgę brzmienia, energię i niepowtarzalny klimat muzyki zespołu. Na żywo wbijają w ziemię, wychodzisz z opadniętą szczeną.

Linki:
https://www.facebook.com/InkwizycjaZespol/

THE CORPSE (Łask) – pionierzy crossover thrash/hardcore w Polsce. Na przełomie lat 80/90 szokowali połączeniem thrashowych ultraszybkich riffów z punkowym brudnym brzmieniem. Po reaktywacji wypuścili świetnie przyjętą płytę „How to Die”, która przywołuje to co najlepsze w gatunku.

Linki:
https://www.facebook.com/thecorpsepl/

DZIADY BOROWE (Pabianice) – jedyna w swoim rodzaju mieszanka punka i metalu. Ekipa dowodzona przez punkowego wodzireja Muzziego, wspieranego przez zwariowanych metalowców z MAGGOTH, którzy w Dziadach bynajmniej nie powielają metalowych schematów. Teksty z trafnymi obserwacjami i humorem, a muzyka mocno pomysłowa.

Linki:
https://www.facebook.com/dziadyborowe/