TRAUMA, INSIDIUS, DEITHWEN, ASHES, DEFUS, SINSINATE – 3-5.06.2016

2016.04.03_trauma

Mamy dla wszystkich maniaków zespołu TRAUMA piekielnie ważnego newsa – oto bowiem nadchodzi premiera „Invisible Reality”, a więc kultowego materiału sprzed ćwierć wieku. Nie jest to zwykłe wznowienie, bowiem całość będzie wzbogacona o rarytasowe bonusy oraz ubrana w bogatą szatę graficzną. Materiał trafi na rynek za sprawą Deformeathing Prod już za kilka tygodni, a poprzedzi go minitour po północnej części naszego kraju, który zespół będzie kontynuować po wakacjach w takiej samej weekendowej formie. Na gigach spodziewajcie się ducha „Invisible Reality” wraz z potężnym przeglądem Traumatycznych klasyków, które młócą nasze czachy już od tylu lat. Zespół zabiera ze sobą sporo Traumowego merchu, więc będzie w czym wybierać. Tym razem TRAUMA zawita do następujących miast:

3 czerwca 2016 roku Elbląg – klub „Mjazzga”, godzina 20

TRAUMA

INSIDIUS

DEITHWEN

Facebook wydarzenia: http://www.facebook.com/events/960262194090148/

https://www.facebook.com/klubmjazzga

4 czerwca 2016 roku Szczecin – klub „Słowianin”,  godzina 19

TRAUMA

INSIDIUS

ASHES

DEFUS

Facebook wydarzenia: https://www.facebook.com/events/982075975232799/

Facebook klubu: https://www.facebook.com/DomKulturySlowianin/

 

5 czerwca 2016 roku – Gdańsk – klub „Metro”,  godzina 19

TRAUMA

INSIDIUS

ASHES

SINSINATE

Facebook wydarzenia: https://www.facebook.com/events/756273657808194/

https://www.facebook.com/metroklubgdansk

Bilety w cenie:

25 zł w przedsprzedaży, 30zł przed koncertem

*  *  *  *  *

 

TRAUMA

Żywa legenda Polskiej sceny Death Metalowej. Zespół, który swoją machinę oblężniczą uruchomił już w 1988 roku i od tamtej pory nieprzerwanie pnie do przodu, wydając regularnie płyty, które dowodzą siły ekipy z Elbląga.

Biografia

TRAUMA to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji Death Metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako THANATOS. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na TRAUMA i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych, pełnoczasowych płyt, jeden album koncertowy oraz Cd o charakterze retrospektywnym, na który znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu Trauma  zagrała  mnóstwo koncertów u boku gwiazd Metalu z całego świata. Koncertowała z powodzeniem na prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Grała w wielkich halach koncertowych jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie. Płyty zespołu recenzowane były przez najbardziej prestiżowe i uznane periodyki na świecie poświecone muzyce metalowej. Videoklip Traumy „ The Elegy For Doom” emitowany był wielokrotnie przez najbardziej prestiżową stację muzyczną na świecie MTV 2 w Stanach Zjednoczonych. Zespół Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach. W czerwcu 2013 roku nakładem firmy Witching Hour prod. ukazał się ostatni (do tej pory) studyjny album zespołu „ Karma Obscura”. Od początku grudnia 2013 roku, zespół rozpoczyna serie koncertów kontynuując w ten sposób promocje najnowszej płyty. W ramach „KARMA OBSCURA TOUR” Trauma odwiedziła wiele miast Polskich i zagranicznych, w międzyczasie grając m.in. na pierwszej edycji Szczecińskiego Festiwalu muzyki ekstremalnej „Aaaarrrggghhh” u boku amerykańskiej legendy Obituary. Na początku kwietnia 2015 roku Trauma zagrała 2 koncerty w Norwegii w towarzystwie zespołów Lumenta (Nor) i Mental Disaster(Nor) a 26 kwietnia 2015 Trauma wystąpiła w Szczecinie na Festiwalu 5-lecie Stowarzyszenia Muzyki Extremalnej „Aaaaaaarrghh” w towarzystwie zespołów Behemoth i Masachist. W tym też roku światło dzienne ujrzał nowy materiał zespołu, jakim jest split vinylowy „Craving For…”, na którym znalazła się nowa wersja Traumowego klasyka. 2016 rok przynosi winylowe wznowienie jakże ważnego debiutu zespołu czyli „Invisible Reality”, podobnie jak „Craving For…” wydanego przed Deformeathing Production. Każdego wolnego dnia Trauma przygotowuje utwory na kolejny studyjny longplay, który już niebawem pojawi się by potwierdzić pozycję Traumy, jako jednego z liderów światowego Death Metalu!

Dyskografia:

„Invisible Reality” oficjalna taśma 1993

„Comedy Is Over” CD  1996

„ Daimonion” Split CD 1998

“ Suffocated In Slumber” CD 2000

“ Crash Test: Live” CD – album koncertowy 2001

“ Imperfect Like A God” CD 2003

“DetermiNation” CD 2005

“ Neurotic Mass” CD 2006

“ Archetype Of Chaos” CD 2010

“ Karma Obscura” CD 2013

“Craving For…” split 7” LP 2015

 „ Invisible Reality” – vinyl reissue with bonus tracks 2016

http://www.trauma.art.pl

http://www.facebook.com/traumaofficialpage

http://www.youtube.com/user/traumadeath

Trauma Merch:

http://traumadeath.bandcamp.com

INSIDIUS

Zespół powstał w 1990 roku z inicjatywy Profesora i Choiny. Niestety po 2 latach zawiesił działalność. I tyle z historii. Po prawie 20 latach się reaktywował w składzie Choina , Profesor, Żurek i Brazyl. W 2011 roku do zespołu dołączył Mateusz,,Mori” a w 2012 Rafał Tasak jako vocal.
Ponownie na scenie zespół zadebiutował w styczniu 2013 roku na koncercie wspomnień Szymona Czecha, a następnie na XXX lecie działalności zespołu VADER. Na dalszych koncertach zespół miał przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami jak GRAVE, MARDUK, VESANIA, AZARATH, VALKYRJA, PANDEMONIUM, LOST SOUL , ANTIGAMA i wiele innych zacnych zespołów.W listopadzie 2014 roku dołączył do zespołu perkusista Michał Andrzejczyk który zastąpił Żurka. Ww kwietniu zespół wypuścił swieżutki materiał, płytę pt. ,,Shadows Of Humanity”

https://www.facebook.com/InsidiusPoland/

https://insidius.bandcamp.com/

i link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=k9cpYL6_wW4

 

DEFUS

DEFUS powstał w 1999 roku jako cover band klasyka gatunku – zespołu DEATH. Debiut sceniczny miał miejsce podczas imprezy plenerowej w Koszewie – nad jeziorem Miedwie w lipcu 2000. Na przestrzeni lat 2000 – 2004 zespół zagrał wiele udanych koncertów w Polsce jak i za granicą… Koniec roku 2004 to zawieszenie działalności. Choć nigdy oficjalnie Defus nie rozpadł się, to wyjazdy członków zespołu na studia i do pracy za granicę właściwie uniemożliwiły wspólne granie. Ponad dwa lata mijają na sporadycznych próbach, które są zaledwie wspomnieniem dawnej świetności. Pod koniec 2007 sytuacja się zmienia, powracają gitarzysta i perkusista, a wraz z nimi pojawia się szansa na reaktywację. Od 2008 zespół w odświeżonym składzie rozpoczął pracę nad własnym materiałem i obecnie przygotowuje się do nagrania pierwszego krążka. Grali z takimi zespołami jak ACID DRINKERS, YATTERING, DEMISE, SUDDEN DEATH, REQUIEM, PERVERSE, SHADOWS LAND, TENEBROSUS, NIKT…

SKŁAD ZESPOŁU: Berez – Wokal, Gilu – Gitara, Slavo – Gitara, Tkacz – Gitara Basowa, Tofel – Perkusja

 

ASHES

Powstanie zespołu Ashes można datować na rok 1990 ale po wydaniu jednego dema „In The Abyss Of Darkness” i nagraniu drugiego które już się nie ukazało zespół przestał istnieć. Data reaktywacji to 02.11. 2012 i tego się trzymajmy. W tym okresie Ashes zagrało kilka dobrze przyjętych koncertów i wydało demo „Exorcism Of The Anno Domini”. Obecnie Ashes pracuje nad materiałem który ma ukazać się na dużej płytce. Ostatnio zespół grał kilka koncertów na zachodniej ścianie Polski i ma tutaj duże grono przyjaciół. Obecnie ASHES występuje w składzie : Piotr Wolniewicz –gitara, Piotr Lewandowski – gitara, Weniu Żukowski – bass , Marcin Piegat – perkusja, Krzysztof Skorb – vocal

https://www.facebook.com/Ashesdeathmetalszczecin
https://youtu.be/gtIMIFQ-ZAE