TRAUMA, RIESE, PANDEMIC OUTBREAK – 29.09.18 / Kościerzyna

We wrześniu Kościerzynę czeka na prawdę traumatyczna noc za sprawą trzech świetnych kapel, z death metalowymi weteranami z TRAUMY na czele! 

Będzie to pierwszy koncert TRAUMY w tym mieście w 30-letniej historii elbląskiej kapeli! Ponadto fani na pewno będą mogli liczyć na numery z kultowego albumu pt. „Comedy is Over”, którego reedycja ukazała się sprzedaży 22.09.2017 nakładem Deformeathing Prod.

Obok TRAUMY, 29 września w pubie Exodus, zagrają RIESE (Gdańsk, death metal) oraz PANDEMIC OUTBREAK (Gdańsk, thrash metal).

TRAUMA / RIESE / PANDEMIC OUTBREAK

Kiedy: 29.09.18;
Gdzie: pub Exodus (Kościerzyna, ul. Rynek 10);
Start imprezy: 20:00;
Bilety: 25 PLN (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/284335949015786/

Opis kapel:
TRAUMA – żywa legenda polskiej sceny death metalowej. Zespół, który swoją machinę oblężniczą uruchomił już w 1988 roku i od tamtej pory nieprzerwanie brnie do przodu, wydając regularnie płyty, które dowodzą siły ekipy z Elbląga. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych, pełnoczasowych płyt, jeden album koncertowy oraz album o charakterze retrospektywnym, na którym znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności.
Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach. W czerwcu 2013 roku nakładem firmy Witching Hour prod. ukazał się ostatni (do tej pory) studyjny album zespołu „Karma Obscura”. Od początku grudnia 2013 roku, zespół rozpoczyna serie koncertów kontynuując w ten sposób promocje najnowszej płyty. W ramach „Karma Obscura Tour” grupa odwiedziła wiele miast polskich i zagranicznych, w międzyczasie grając m.in. na pierwszej edycji szczecińskiego Festiwalu Muzyki Ekstremalnej „Aaaarrrggghhh” u boku amerykańskiej legendy Obituary. Na początku kwietnia 2015 roku Trauma zagrała 2 koncerty w Norwegii w towarzystwie zespołów Iuna (nor) i Mental Disasters (nor), a 26 kwietnia 2015 ponownie wystąpiła w Szczecinie na festiwalu 5-lecie Stowarzyszenia Muzyki Extremalnej „Aaaaaaarrghh” w towarzystwie zespołów Behemoth, Masachist, Deivos etc.. W tym też roku światło dzienne ujrzał nowy materiał zespołu, jakim jest split vinylowy „Craving for…”, na którym znalazła się nowa wersja traumowego klasyka pod tym samym tytułem. 2016 rok przynosi wznowienie jakże ważnego debiutu zespołu z taśmy „Invisible Reality”, podobnie jak „Craving for…” wydanego przez Deformeathing production. Zespół promuje to wydawnictwo serią koncertów w ramach „Invisible Reality Tour”, które trwały do czerwca 2017 roku.
W sierpniu 2017 Trauma wystąpiła na prestiżowym festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie łódzkim pokazując znakomitą formę koncertową licznie zgromadzonej publiczności. W październiku 2017 dzięki Deformeathing prod. ukazała się na rynku kolejna reedycja, tym razem legendarnego, debiutanckiego albumu „Comedy is Over”. Jesienią 2017 roku zespół zagrał pierwszą część trasy promującej tą płytę i po nowym roku również pojawi się w kilku miejscach ze swoimi koncertami.
Każdego wolnego dnia zespół przygotowuje utwory na kolejny studyjny album, który zamierza wydać w 2019 roku.

Linki:
https://traumadeath.bandcamp.com/ 
www.trauma.art.pl 
www.facebook.com/traumaofficialpage

RIESE – zespół został założony w 2013 roku w Gdańsku i gra death metal.

Skład:
Paweł Bołba – gitara;
Przemo – perkusja;
Arkadiusz Gałkiewicz – bass, wokal.

Linki:
https://web.facebook.com/pg/rieseofficial/about/?ref=page_internal

PANDEMIC OUTBREAK – to horda z Gdańska założona pod koniec 2014. Na swoim koncie ma wiele koncertów oraz EP „Rise of the Damned” wydaną na CD i kasecie. W 2018 powracają z nowym wydawnictwem „Collecting the Trophies” wydanym przez Kill Again Records.

Skład:
Mateusz Mencel – gitara/wokal
Paweł Snarski – gitara
Oskar Wańka – bass
Szymon Wójcik – perkusja

Linki:
https://www.facebook.com/PandemicOutbreakThrash/