TRAUMA, TERRORDOME, LOATHING, PRAFURIA, WICKED SIDE, HEURESIS – 1.03.2014

2013.03.01_trauma

Kolejna edycja Brutal East Fest. vol.5

Już po raz piąty ekipa Brutal Teamu miała nie lada problem z wybraniem zespołów, które mogłyby uświetnić swoją obecnością kolejną odsłonę Brutal East Festival. Po ogłoszeniu naboru do sztabu organizatorów wpłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń od zespołów różnego kalibru i prezentujących skrajnie różne odłamy muzyki metalowej.

Tym razem rola gwiazdy wieczoru przypadła weteranom klasycznej szkoły death metalu – formacji TRAUMA, która w połowie minionego roku wydała siódmy studyjny album, świetny „Karma Obscura”. Ekipa dowodzona przez niezmordowanego Jarka „Mistera” Misterkiewicza z pewnością zaprezentuje obszerne fragmenty tego wydawnictwa, ale przypomni też swoje najlepsze, klasyczne już utwory ze starszych płyt.

Deathmetalowcom z Elbląga towarzyszyć będą formacje, które zadbają o to, by program tego festiwalu był zróżnicowany. Na scenie pojawią się tego dnia białostockie kapele Heuresis i Wicked Side, Prafuria z Ełku, stołeczny Loathing, oraz Terrordome z dalekiego Krakowa.

Data: 1 marca (sobota) 2014
Miejsce: Białystok – Kawiarnia Fama, ul. Legionowa 5
Start: 18:00
Bilety (ilość biletów ograniczona!): 24 zł (przedsprzedaż), 29 zł (w dniu koncertu).

Plan festiwalu:
18.00 – 18.30 HEURESIS
18.30 – 19.10 WICKED SIDE
19.10 – 19.50 PRAFURIA
19.50 – 20.30 LOATHING
20.30 – 21.20 TERRORDOME
21.20 – 23.00 TRAUMA

Kontakt z organizatorem: Johny, tel. 692 40 40 91, e-mail: murder_jb@wp.pl

 

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. V:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

Facebook:

http://www.facebook.com/brutaleast

https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

oraz

https://www.facebook.com/events/672996312734961

Więcej o zespołach:

TRAUMA – to jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny deathmetalowej istniejący od ponad dwudziestu lat z siedmioma albumami na koncie. Początki zespołu sięgają jeszcze lat 80., więc uznać można, że Trauma miała wpływ na kształtowanie sceny. Najnowszy album, wydany w minionym roku „Karma Obscura”, przyniósł ponad 40 minut siarczystego, ale przemyślanego death metalu w najlepszym stylu, do którego zespół przyzwyczaił nas przez lata. Zespół grał już w Białymstoku w 2010 roku, więc podczas koncertupowinien czuć się jak u siebie w domu.
https://www.facebook.com/TraumaOfficialPage

HEURESIS – białostocka formacja deathmetalowa powracająca do aktywności po kilku latach milczenia. Po dwóch demówkach z 2003 i 2005 roku, w lutym 2013 roku zespół wydał EPkę „Inhumane Requiems”, a obecnie jest w trakcie przygotowywania materiału na nową płytę. W składzie Heuresis grają członkowie Memembris, Sinful Souls, Hermh czy Abused Majesty.
https://www.facebook.com/heuresisofficial

WICKED SIDE – kolejni przedstawiciele sceny białostockiej prezentujący dźwięki inspirowane twórczością takich formacji jak Iced Earth, Iron Maiden czy Metallica. Zespół ma na koncie dwa wydawnictwa, a aktualnie przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu. Wicked Side z powodzeniem gra koncerty na terenie całej Polski, ale też u wschodnich sąsiadów. Supportowali m.in.  Turbo czy Blaze’a Bayley’a (ex-Iron Maiden).
https://www.facebook.com/wickedside

PRAFURIA – zespół istniejący od czternastu lat, tworzący muzykę nowoczesną, łączącą thrash metal z metalcorem, w którym dominuje swoisty groove. W dorobku materiał demo w wersji polsko i anglojęzycznej i pełny album „Prafuria” z 2006 roku. W ostatnich latach zespół zmagał się z ciągłymi zmianami składu, więc występ podczas Brutal East Festival będzie dla zespołu formą przypomnienia o sobie i być może okazją do zaprezentowania nowych utworów.
https://www.facebook.com/pages/PRAFURIA/132651786759865

LOATHING – warszawski zespół, który jak sam określa, gra death/sludge metal z naciskiem na klarowność kompozycji, wgniatający w glebę ciężar i charakterystyczny groove. Po dobrze przyjętej EPce z 2012 roku niedawno ukazał się debiutancki, wyśmienity album „We Are The Hunt”, który przynosi sporą dawkę muzyki dla fanów pokręconych albumów Voivod czy też Celtic Frost. Muzyka trudna, ciężka i bardzo przyjemna!
https://www.facebook.com/LoathingPl

TERRORDOME – ta ekipa to prawdziwi wariaci. Proponowany przez nich thrash metal/crossover nie pozwala przejść obok obojętnie. Zespół jest bardzo aktywny koncertowo i wydawniczo. Dorobił się już dwóch splitów, EPki, singla i debiutanckiego albumu „We’ll Show You Mosh, Bitch!”. Krakusy zjeździły większość naszego kraju i sporą część Europy, m.in. Szwajcarię, Francję, Austrię, Włochy, a wszędzie gdzie się pojawiają, pozostawiają zgliszcza.
https://www.facebook.com/terrordomeband

 

Na poprzednich edycjach festiwalu zagrały zespoły:

BEF1 – Sarcastic, Northern Plague, Enfeeblement, Cinis, Incarnated, Via Mistica

BEF2 – Metaliator, That’s All She Wrote, The Dead Goats, Effect Murder, Sphere, Devilish Impressions

BEF3 – Sinful Souls, Memembris, R.O.D, Manipulation, Non Opus Dei, Hermh

BEF4 – Backsly, Othermind, Nammoth, War-Saw, In Extremis, Christ Agony