TRIAGONAL – metal/rock

TRIAGONAL_logo

TRIAGONAL – ekipę skojarzył ze sobą w marcu 2015 znany dziennikarz radiowy Maciej Kierzkowski.
Muzycy tworzący zespół reprezentują trzy bardzo odległe od siebie muzyczne światy. Począwszy od Wojtka (bębny) – rock lat ’60 i’70 przez Jacka (gitara) – folk (najchętniej z krajów arabskich i Azji), współczesny jazz i fusion aż do Rema (wokal i bas), zadeklarowanego „metalurga”. Co z tego mariażu wyszło po kilku miesiącach prób? Właśnie ukazała się nagrana na początku listopada 2015 dość krótka, aczkolwiek treściwa płyta zatytułowana „Dichotomy Of Mind””. Album prezentuje trudną do zdefiniowania – choć ostrą – muzykę rockową, w której ciężkim, gitarowym riffom towarzyszy deathmetalowy wokal: growling…
Jak mówią sami muzycy, pomysły gitarowe Jacka dawały się łatwo uzupełniać zagrywkami sekcji rytmicznej, a wspólne aranżowanie kawałków szło bardzo sprawnie. Nałożenie wyjątkowo brutalnej stylistyki wokali na nieco łagodniejszą od death metalu muzykę daje efekt specyficznej oryginalności, eklektyzmu. Rot n’roll? Deathrock? Sprawę klasyfikacji debiutanckiego albumu Triagonal pozostawia krytykom i publiczności, do której rąk płyta trafia na początku 2016 roku. Tercet myślami jest już jednak przy następnej produkcji, przygotowując intensywnie nowe numery oraz planując wiosenne koncerty. Zespół będzie na kilku scenach supportował Virgin Snatch podczas ich tegorocznej, jubileuszowej trasy koncertowej w marcu i kwietniu.

Jacek Sikora (gitara) – założyciel, lider i główny kompozytor zespołu Triagonal. Związany z muzyką od najmłodszych lat, już jako kilkulatek „karmiony” przez ojca utworami Janis Joplin i Hendrixa, za gitarę chwycił jeszcze w podstawówce, w rodzinnym Wrocławiu. Aż do teraźniejszości, z jedną dłuższą przerwą, aktywny w łódzkich projektach muzycznych, takich jak Phantom, Charon i Anathema – oraz w kilku innych, mniej znanych. W Łodzi pamiętany również jako animator środowiska metalowych fanów: był właścicielem pierwszego w mieście sklepu z płytami CD, opiekował się techno-thrashową formacją Acrimony.

Remo Mielczarek (wokal, bas) – w Triagonal odpowiedzialny przede wszystkim za teksty, koncepcję wokali i sprawy promocyjne. Współzałożyciel i lider łódzkiej formacji Sacriversum, z którą nagrał w latach 1992 – 2005 sześć albumów, płytę DVD „Saevitia Draconis” oraz zagrał dziesiątki koncertów na scenach całego kraju. W latach 2002 – 2010 basista gotycko-metalowego zespołu Artrosis, z którym nagrał w 2006 album „Con Trust”, wystąpił dwukrotnie (2003 i 2009) na festiwalu Castle Party w Bolkowie, zagrał kilkadziesiąt koncertów w całym kraju. Dziennikarz i recenzent muzyczny, związany m.in. z miesięcznikiem Metal Hammer.

Wojciech Konicki (perkusja) – jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych łódzkich perkusistów rockowych. Debiutował za bębnami już na początku lat 70-tych poprzedniego stulecia! Ma na swym koncie występy w dziesiątkach zespołów, w różnych składach personalnych i stylistycznych, z których najchętniej wspomina grę w legendarnej kapeli Anex.

TRIAGONAL_foto

www.facebook.com/triagonal.band