TRIAGONAL z drugą płytą „Dichotomy of Body”

Zgodnie z obietnicą, w ramach drugiej części przygód z łódzkim zespołem TRIAGONAL (biografię przeczytacie TU), chcielibyśmy zachęcić was do zapoznania się z drugą pełnowymiarową płytą zespołu pt. „Dichotomy of Body”.

Mi bardzo trudno było przyporządkować jakiś gatunek do muzyki TRIAGONAL, ponieważ ich najnowsze dzieło (zresztą tak samo jak debiut) jest niezwykle eklektyczne, łączy w sobie death metal (potężny wokal), perkusje pełną wyczucia i stylu, której niedaleko do jazz’owej elegancji oraz heavy metalowe/hard rock’owe gitary. A zatem może death’n’roll? Brzmi jak dobra zabawa :)

Wracając do opisu płyty:

„Dichotomy of Body” – taki tytuł nosi druga płyta łódzkiej, metalowej formacji TRIAGONAL. Album ukazał się, wydany własnym sumptem zespołu, w pierwszych dniach kwietnia tego roku. Sami muzycy nazywają płytę kontynuacją myśli twórczej, zaproponowanej słuchaczom na ubiegłorocznym debiucie, „Dichotomy of Mind”.

Już tytuł nowej produkcji sugeruje, że mamy do czynienia z wyraźną kontynuacją. Zespół utworzył nieszablonową mieszankę stylów, polegającą na łączeniu metalowego brzmienia gitar, rockowej perkusji i brutalnych, death metalowych wokali – tak zwanych growli – w jeden eklektyczny projekt. – Nasz zespół tworzą muzycy bardzo doświadczeni, ale wywodzący się z różnych obszarów rocka – przypomina Remigiusz „Remo” Mielczarek, basista i wokalista zespołu – Szanując się wzajemnie pozwalamy, by do muzyki TRIAGONAL przenikały różne pierwiastki, elementy różnych fascynacji. Ten eklektyzm może wprawia słuchaczy w zakłopotanie, ale dla nas jest zupełnie naturalny – dodaje Remo.

Autorem muzyki na „Dichotomy of Body” jest gitarzysta Jacek Sikora. Pozostali muzycy wspomogli proces aranżacyjny całości płyty, dokładając własne partie do zaproponowanych riffów gitarowych. Remo ułożył wokale, nieco inaczej niż na debiutanckiej płycie. – Wciąż naczelnym środkiem wyrazu pozostaje tutaj growling – wyjaśnia muzyk – jednakże poszliśmy trochę odważniej w stronę wokalowego eksperymentu, dodając więcej niż na debiucie partii melodyjnych, a także krzyżując ścieżki. Mimo tego stworzyliśmy bardzo agresywną, mroczną płytę.

Autorem wszystkich tekstów na „Dichotomy of Body” jest również Jacek, który (metodą concept – albumu) opowiada o poszczególnych etapach ludzkiego życia, od narodzin przez dojrzewanie do nieuchronnej śmierci. Każdy element tego procesu to inny rodzaj gromadzonych doświadczeń. Klimat zawartej w tekstach opowieści znajduje swoje odbicie w muzyce. Płyta została nagrana (2 -7.01.2017) w łódzkim Robak Studio, a pozyskanie środków na sesję nagraniową i wydanie albumu wspomogła crowdfundingowa akcja, ogłoszona przez portal Wspieram.to. Drugi album Triagonal dystrybuowany jest samodzielnie przez muzyków na portalach społecznościowych a z jego zawartością można zapoznać się bezpłatnie dzięki serwisowi Bandcamp:
https://triagonal.bandcamp.com/album/dichotomy-of-body