Tryptyk koncertowy z Banshee Booking – część 2

Ostatnio opisywaliśmy pierwszą część (do poczytania artykuł TU) konceptu, który wykuty został ręką organizatorki Banshee Booking.  Na wspomniany koncept składa się seria trzech ambitnych, awangardowych, psychodelicznych, a nawet okultystycznych koncertów w stolicy Warmii i Mazur, Olsztynie (klub Pijana Czapla).

Drugą cześć tego oryginalnego tryptyku uświetnią dwie kapele, z czego jedna porusza się po bardzo śliskich muzycznie rejonach – folku, elektroniki, drone oraz black metalu. Któż to taki, któż gra takie zawijasy? Otóż STARA RZEKA z Bydgoszczy. Drugi zespołem tego wieczoru będzie TRUPI JAD, reprezentowany przez Jana Żulczyka – jest to akustyczny projekt folkowy, którego elementem centralnym jest własnoręcznie wykonana, trzystrunowa gitara z pudełka po cygarach i miski dla psa. Brzmi ciekawie? To do zobaczenia 19.05.17 w olsztyńskim klubie Pijana Czapla.

Opis wydarzenia:

Druga część z trylogii koncertów pochlapanych tą samą substancją – pulsującą melodią odbieraną w pysznych okolicznościach. Banshee Booking oraz Pijana Czapla serdecznie zapraszają.

Już 19 maja wychyli się kolejna głowa muzycznego Cerbera* – STARA RZEKA. Koncert zostanie poprzedzony supportem, który na razie pozostanie tajemnicą.

STARA RZEKA – Bydgoszcz – folk, elektronika, drone, black metal:
Jednoosobowy projekt Jakuba Ziołka narodzona w strumieniach Starej Rzeki w Borach Tucholskich. Fuzja sampli, elektroniki, efektów z instrumentami dętymi i wokalem. Ta muzyka to opowieść psychodeliczna, spowita ciepłem rodzimej natury i…drone’ową chłostą. Surrealistyczny odjazd, „magiczny brutalizm”.
http://stararzeka.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/stararzeka/?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=76zOryTNxx8&t=789s

TRUPI JAD – Olsztyn – loner folk:
https://www.youtube.com/watch?v=sd8e5DpEsK0

Bez sztucznego dystansu zespół-publiczność, publiczność-publiczność, zespół-zespół. Uprasza się o puchnięcie ze swobody, prostoty odbioru muzy i bezczelną radość.
*Cerber – trzygłowy pupil Hadesa. Strzeże bogactwa trzech części świata podziemnego.

STARA RZEKA + TRUPI JAD (JAN ŻULCZYK)
Kiedy: 19.05.17, godz. 20:00;
Gdzie: Klub Pijana Czapla (ul. Górna 1, Olsztyn);
Bilety: 15 PLN (na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1747679595562110/

Bądźcie czujni, niedługo ostatnia część tryptyku!