Tryptyk koncertowy z Banshee Booking – część 3

Każdy tryptyk zazwyczaj kiedyś się kończy, powiem więcej – kończy się zazwyczaj na 3 części. Powiem jeszcze więcej, tym razem skończy się niezłym łomotem! Inicjatywa, koncept, pomysł (nazwa dowolna) organizatorki alternatywnych olsztyńskich wydarzeń Banshee Booking, składający się z serii trzech koncertów w oparach occult/psychedelic/stoner/drone/ambient to coś dla was! Nie tylko jeśli pochodzicie z Olsztyna!

Ostatnia część tryptyku zaplanowana na dzień 01.07.17 w klubie Pijana Czapla w Olsztynie, zostanie uwieczniona występem dwóch nietuzinkowych kapel, które przeniosą was w inny wymiar świadomości! Kluczem do zrozumienia sytuacji są tutaj dwa hasła: STONER i SLUDGE.  Teraz wystarczy jedynie dodać nazwy kapel i będziecie wiedzieli co was czeka :) Przed Państwem wystąpią – WEEDPECKER oraz BLACK TUNDRA. Nic dodać, nic ująć!

24 czerwca, w imię Omni trinum perfectum*, Warmia stanie w kłębach dymu. Wszystko to za sprawą gości z bandu WEEDPECKER oraz zespołu BLACK TUNDRA.

WEEDPECKER – Warszawa – stoner, psychodelic, grunge:
To trochę tak, jakbyście siedzieli w niewidocznej od oparów, acz bardzo przestrzennej sferze (nie widzisz, a słyszysz) smyrani po stópkach przez samego rogatego. Sypiący się z gitar gruz, efekt przesteru i oszczędnewokale dają niezwykle psychodeliczną całość. Za sterami tego Catamaranu stoi czterech spoko kolesi – Wyro, Bartek, Mroku i Falon.
https://weedpecker.bandcamp.com/

https://www.youtube.com/watch?v=Za3QWhY_FLk
https://www.facebook.com/Weedpecker-349871488424872/

BLACK TUNDRA – Warszawa – Sludge, doom, post:
Zupełnie nieprzypadkowe towarzycho. Zlep muzyków, którzy nie chwycili się robienia muzy w tym roku. Struna i wokal wspólnie się klei i ciągnie, łaskocze umysł inteligentną konstrukcją. Kropkę szaleństwa stawia bębniarz wymachujący pałkami jak dziki orzeł. Skąd to info? Banshee Booking zrobił należyty research na ich niedawnym, koncertowym debiucie i daje im szalenie pewne błogosławieństwo na ziemi Warmińskiej.
https://blacktundra.bandcamp.com/

https://www.youtube.com/watch?v=Vvgu431xHtU

Bez sztucznego dystansu zespół-publiczność, publiczność-publiczność, zespół-zespół. Uprasza się o puchnięcie ze swobody, prostoty odbioru muzy i bezczelną radość.

* ”Omni trinum perfectum” – wszystko co złożone z trzech jest doskonałe.

WEEDPECKER + BLACK TUNDRA
Kiedy: 01.07.17, godz. 20:00;
Gdzie: Klub Pijana Czapla (ul. Górna 1, Olsztyn);
Bilety: 15 PLN (na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/660270490838773/

Ponadto, zespół KAPITAN BONGO, który miał wcześniej wystąpić wraz z WEEDPECKER da osobne show, prawdopodobnie w tym samym klubie. Będziemy o tym informować w kolejnych newsach.