ULCER, RITES OF DAATH, KALT VINDUR – 24.03.18 / Rzeszów

Echo Experiment prezentuje koncert dwóch świeżych trupów oraz jednego w pysznym stadium rozkładu w Rzeszowie!

Na wiosnę w klubie Vinyl będziecie mogli obejrzeć (i usłyszeć) truchła trzech zespołów: ULCER (death metal), RITES OF DAATH (death doom metal) oraz KALT VINDUR (progressive black/doom metal).

.

ULCER / RITES OF DAATH / KALT VINDUR

Kiedy: 24.03.2018 (sobota);
Gdzie: klub Vinyl (al. Piłsudskiego 31, Rzeszów);
Wejście: 19:00;
Bilety: wkrótce informacja.

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1633739090017489/

Opis kapel:
ULCER (death metal / Lublin):
Obłąkany, nieprzewidywalny i chropowaty death metal. Pochodzą z Lublina i grają jakby ciągle były lata ’90. Na koncie 3 płyty, ostatnia z nich „Heading Below” wydana przez Arachnophobia Records. Lubisz AUTOPSY, DISMEMBER, wczesny DEICIDE? Bardzo dobrze, przyjdź na koncert!

Skład:
D.ssipline – wokal;
Angelfuck – wokal;
LucaSS – gitara;
Mścisław – gitara;
Szwed – bas;
Wizun – perkusja.

Linki:
www.facebook.com/Ulcerdeathmetal
ulcer.poland@gmail.com

 

RITES OF DAATH (death doom metal / Kraków):
RITES OF DAATH to krakowska kapela wykonująca muzykę z pogranicza death i doom metalu. Zespół stawia na ciężkie, smoliste brzmienie, przywodzące na myśl takie nazwy jak GRAVE MIASMA czy NECROS CHRISTOS, jednakże czerpie także z klasyki gatunku i można znaleźć w jego muzyce naleciałości wykonawców pokroju INCANTATION, MORGOTH.
RITES OF DAATH powstało w 2017 roku na gruzach CEMETERY WHORE. 13 października 2017 nakładem Godz Ov War Productions zespół debiutuje EP „Hexing Graves”, zawierających pięć premierowych utworów.
Jako CEMETERY WHORE zespół grał od 2015 roku i wypuścił dwa materiały demo „Into the Cunt of the Cemetery Whore” (wydane najpierw samodzielnie przez zespół w 2015 roku, a później przez Defense Records na splicie „Infected by Oldschool” w 2016 roku) i „Deathlike Passages” (wydane własnym nakładem w 2016 roku na kasecie).

Skład:
TP – wokal, bas;
KP – gitara;
MS – gitara;
DC – perkusja.

Linki:
www.facebook.com/ritesofdaath
www.ritesofdaath.bandcamp.com

KALT VINDUR (progressive black/doom metal / Dukla i Krosno):
Zespół z Podkarpacia. Pierwsze próby odbyły się w kwietniu 2015 r. W październiku 2017 ukazała się debiutancka płyta zatytułowana „Delusions” wydana przez Mara Production. Gościnnie nagrania wzbogacił partiami klawiszowymi Jurek Głód znany z zespołu LUX OCCULTA. W muzyce KALT VINDUR odnajdziecie, trans, egzotyczną melodykę, przytłaczające riffy i liczne zwroty akcji, a wszystko to podkarpacki black metal.

Skład:
Wojciech Kozub – wokal;
Artur Szydło – gitara;
Marcin Borula – gitara;
Szymon Hadała – bass;
Julian Zacharjasz – perkusja.

Linki:
www.facebook.com/kaltvindurband
kaltvindurofficial@gmail.com