UNDERDARK: Rozsądny death metal – 27.06.2009

ImageDeath metal w Polsce ma się świetnie. Co chwilę, jak grzyby po deszczu pojawiają się kapele, które ożywiają krajową scenę, może nie tak mocno jak swego czasu robiła to Ameryka, no ale i tak nie jest źle.
UNDERDARK to kolejny świeży powiew na deathowej mapie Polski i to jaki! Po niezłym materiale demo kwartet z Przemyśla przygotowuje się do nagrania debiutanckiego LP. Panowie są zdeterminowani, zwarci i gotowi do działania, o czym świadczy rozmowa z gitarzystami zespołu: Adamem (aka Drizzt) oraz Spiderem.

Cześć Adam! Cześć Spider! Cieszę się, że Was widzę i możemy chwilkę pogadać.

Adam: No witam, hej!

Spider: Cześć, a nie „Fuck off!”:-).

Z tego co wiem, UNDERDARK wchodzi niedługo do studia. Ostro się do tego szykujecie? Ile materiału na album już macie przygotowanego? W jakim studiu będzie powstawał krążek? Jakiś pomysł na tytuł płyty?

Adam: UNDERDARK do wejścia do studia jest po części przygotowany. Termin na 22-go sierpnia 2009 mamy już zaklepany. Materiał jest gotowy i tylko trzeba go przerobić z nowym perkusistą. Ostatnie szlify są zrobione. Wszystko jest zaplanowane, tylko teraz wybrać się do studia i wykonać. Mamy demówkę nagraną domowym sposobem i wiemy, co tam się ma znaleźć. Mamy około 40 minut. Wiesz, nie powiem Ci dokładnie, ale między 35-40 minut. Może będzie to 9-10 kawałków + intro + outro. Płyta powstanie w studiu CHINOOK w Dębicy. Tytuł już w zasadzie jest – „In The Name Of Chaos”, ale to się jeszcze może zmienić…

Spodziewamy się „wojennego death metalu”:-)…
 
Adam: Wojenny może nie…

Spider: Wojenny nie, ale będzie to rozsądny death metal. To będzie inny materiał niż demo. Demo to była taka zabawa w metal w porównaniu do tego, co teraz robimy.

Kto będzie wydawcą płyty? Są jakieś plany? Mam nadzieję, że pomyślicie o zagranicznym wydawcy…
 
Adam: Jak najbardziej! Tylko że wiesz – krok po kroku. Najpierw nagrania, a potem ostro ruszamy z atakiem na wytwórnie i promocją.

Zostawmy kwestię płyty… W zespole zaszły ostatnio pewne zmiany. Ziemala z ROTENGEIST zastąpił Kamil z EMBRIONAL. Jak Wam się pracuje z nowym perkusistą?
 

Adam: To totalny szok! To bardzo szybkie tempo pracy. Z Kamilem spotykamy się raz w miesiącu i przez ten czas jesteśmy w stanie zrobić naprawdę bardzo wiele. Praktycznie cały set koncertowy, który ostatnio graliśmy w Polsce, wypracowaliśmy na 2-3 próbach. Tak przerobiliśmy cały materiał z „Demo 2007” oraz nowe numery, które zaczęliśmy grać na koncertach. Co do kawałków z „Demo 2007”, które graliśmy – wcześniej były nagrane wolniej, a dziś, z Kamilem za garami brzmią zupełnie inaczej. I to jest po prostu k…ka intensywność pracy.

Spider: Gość jedzie sześć godzin pociągiem, następne sześć godzin bębni z nami. Potem idzie coś zjeść, przespać się i od rana to samo. Wraca kolejne sześć godzin, rano idzie do pracy – tak jak my. W ten sposób wyglądają nasze próby.

Image

A propos koncertów – mieliście ostatnio okazję zagrać kilka sztuk. Jak wrażenia?
 
Adam: Kurwa, mieliśmy zajebisty głód grania koncertów. Praktycznie przez rok nie było aktywności koncertowej. Dlatego możliwość zagrania koncertów dodała nam skrzydeł.

Spider: Przede wszystkim poznaliśmy zespół BESATT. Ja osobiście nie znałem takiej kapeli. Na początku myślałem, że jest to jakiś „podziemny” black metal, ale okazało się, że goście są fantastycznymi rock`n`rollowcami, troszkę starszymi od nas, ale fajnie się z nimi kumplowało, grało i piło! Na pewno jeszcze nie raz z nimi zagramy. Rychu z EMBRIONAL gra w BESATT. Kamil z EMBRIONAL u nas. Więc jak my gramy, to zazwyczaj gra i EMBRIONAL i BESATT, więc na pewno jeszcze gdzieś razem wystąpimy!

Publika dopisała? Była chemia między Wami a publicznością?
 
Adam: Mieliśmy doskonałe przyjęcie, choć to jeszcze nie jest to, czego oczekujemy po występach na żywo, ale jest bliżej niż dalej.
   
Szykują się jakieś koncerty w tym roku?
 
Adam: Jak najbardziej tak! Zabierzemy się za jakiś czas za rozplanowanie cyklu koncertów w Polsce. Pomyślimy też o Czechach. Po świetnym przyjęciu CRYPTIC TALES mamy zamiar tam pojechać.
ImageAdam, jak łączysz pracę z UNDERDARK ze wspieraniem CRYPTIC TALES? Jak długo jeszcze będziesz z nimi grał? Z Jackiem już jest lepiej?
 
Adam: Nie ma żadnego problemu. Prawdopodobnie potrwa to jeszcze do końca roku. Nie będę pracował nad nową płytą Crypticów. Będę tylko zastępował Jacka. Na najnowszej płycie CRYPTIC TALES będzie już Jacek. Zagra też z CRYPTIC TALES koncerty zaplanowane na rok 2010. Czeka tylko na wyjaśnienie spraw zdrowotnych.
 
Dzięki za rozmowę! Czekam na album oraz koncerty! Trzymam kciuki za nowy materiał!

Adam: My również dziękujemy.
Spider: Tak na koniec! Będzie nowy projekt – SEX AND VIOLENCE. Owocem trasy z EMBRIONAL, BESATT i CRYPTIC TALES jest nowa kapela. Jeszcze nie wiemy, co będziemy grali, ale będzie to zajebisty rock`n`roll!:-).

[Sebass]

Underdark, Kamil Rusiecki, ul. św. Jana 28/29, 37-700 Przemyśl; underdark@interia.eu; www.underdark.pl / www.myspace.com/underdarkdeathmetal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.