UNHOLY RITUAL (Grecja) – symphonic black metal

Image

gatunek:  symphonic black metal
kraj (miasto):  Grecja (Ateny)
rok powstania:  1997
dyskografia:  1xCD, 1xpromo, 1x demo
wydawca:  Emotion Art

Zespół UNHOLY RITUAL powstał w roku 1997 w Atenach, w Grecji, z inicjatywy Erevos`a (wokale) i Bertram`a (perkusja). Skład personalny ustabilizował się trzy lata później, wraz z dołaczeniem do zespołu muzyków: Q_Snc (syntezatory), Drakhon (bas), Ianos (gitara), Gareth (gitara).
Latem roku 2001 powstało pierwsze demo „Denial From Heaven”, które zebrało dobre recenzje (np. w greckim „Metal Hammer” i bułgarskim „Xaoc Magazine”). Grupa zaczęła koncertować, w kraju i zagranicą. UNHOLY RITUAL supportowało MAYHEM, MARDUK, SATYRICON, GOD DETHRONED i FLAMES (grecki thrash metal). Kapela grała też w swoim kraju jako headliner oraz wystąpiła na Winterstorms Fest 2001 w Bułgarii i podczas drugiego dnia Metalheart Fest 2003 w Rumunii.
Przez kolejne trzy zespół przeszedł wiele zmian składu i miał przerwy w działalności. Ten trudny czas pozwolił jednak grupie lepiej przygotować się do nagrania długogrającego debiutu.
Później Trauma zastąpił Ianos (gitara prowadząca), doszedł Nykterion (gitara rytmiczna) i muzyk z metalowej greckiej grupy W.E.B. – Blastphemer (perkusja). W tym skłądzie zespó wznowił koncerty i zaczął komponować nopwą muzykę.
UNHOLY RITUAL przypomniał o sobie materiałem „Promo `07”, który poprzedził dużą płytę. Stuff spotkał się z dobrymi opiniami lokalnej prasy oraz webzine`ów.
Pełny album nosi tytuł „Rex Mundi”. Został nagrany i zmiksowany w M.I. Studios w Atenach. W jednym z utworów gościnnie występuje Aphazel z ANCIENT. Płytę promował singlowy utwór „Vae Victus”.
Początkowo UNHOLY RITUAL miał podpisać kontrakt z River Ent. z Jordanii. Miał to być pierwszy europejski zespół w tej wytwórni. Do wydania jednak nie doszło. Płyta ukazała się z pewnym opóźnieniem nakładem greckiej wytwórni Emotion Art.
Muzykę UNHOLY RITUAL można określić mianem majestic / symphonic black metalu, inspirowanego takimi zespołami jak EMPEROR, SATYRICON, DIMMU BORGIR oraz greckimi legendami: ROTTING CHRIST i VARATHRON, jednak ze znamionami indywidualnego stylu.
Skład zespołu:

Erevos "Reaper Of Time" – wokale
Trauma "Distorted Sacriledge" – gitary
Q_Snc "Architect Of Chaosmos Supernal" – syntezatory
Drakhon "Devourer Of Celestial Ethos" – bas
Blastphemer "Anvil Of Nightmares" – perkusja

ImageImage

Dyskografia:

„Rex Mundi” (CD, Emotion Art, 2008)
„Promo `07” (promo CD-R, 2007)
„Denial From Heaven” (demo, 2001)

Kontakt:

Vasilios Tsiakalos
Pafou 12
P.O 10446
Athens
Greece
unholy_ritual@hotmail.com

www.myspace.com/unholyritual 

Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.