VIA MISTICA – gothic/metal

Image

gatunek:  gothic /metal
miasto:  Białystok
rok powstania:  1998
dyskografia:  3xCD, 1xMC
wydawca:  Metal Mind Prod.
VIA MISTICA to białostocki projekt muzyczny o charakterze gotycko-metalowym. Powstanie zespołu datowane jest na rok 1998.
W początkowym okresie problem stanowiły zmiany składu i próby ustabilizowania go. Mimo to w 1999 r. VIA MISTICA weszła do studia Hertz i zarejestrowała swoje pierwsze demo „In Hora Mortis Nostre”. Dzięki temu nagraniu już nie cały rok później grupa podpisała kontrakt płytowy z firmą Morbid Noizz i rozpoczęła prace nad pierwszym oficjalnym albumem. W międzyczasie zespół wystąpił na festiwalu Castle Party 2000. Po tym wydarzeniu pojawiają się kolejne problemy personalne. Jakiś czas później plajtuje też firma Morbid Noizz. Te niekorzystne zdarzenia początkowo przytłaczają grupę. Nastąpiły kolejne zmiany.
Jednak w roku 2003 VIA MISTICA podpisała kontrakt z Metal Mind Productions. Zaraz potem nakładem tej firmy ukazał się debiutancki krążek „Testamentum (In Hora Mortis Nostre)”, a rok później kolejny album „Fallen Angels”. Grupa zaczęła więcej koncertować. Wystąpił m.in. na Dark Stars Festiwal 2004, Three Days Of Metal Madness, Abrakadabra Gothic Tour 2005 i 2006. Grał z takimi zespołami jak: CLOSTERKELLER, ARTROSIS, MOONLIGHT, DELIGHT, CEMETERY OF SCREAM czy DARZAMAT. W 2006 r. ukazała się trzecia płyta „Under My Eyelids”, którą VIA MISTICA zakończyła współpracę z Metal Mind Prod.
Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, zarejestrował demo i stara się znaleźć wydawcę kolejnego albumu.


Skład zespołu:

Katarzyna Polak-Kozłowska – wokal, wiolonczela
Marek Przybyłowski – gitara, wokal
Marcin Sidz – gitara
Jarek Jefimiuk – bas
Jarek Ryszkiewicz – klawisze
Adam Radziszewski – perkusja

ImageImage
Dyskografia:

„Under My Eyelids”
(CD, 2006, Metal Mind Prod.)
„Fallen Angels”
(CD, 2004, Metal Mind Prod.)
„Testamentum (In Hora Mortis Nostre) ”
(CD, 2003, Metal Mind Prod.)
„In Hora Mortis Nostre”
(MC, 1999)


Kontakt:

Marek Przybyłowski
ul. Sienkiewicza 26/56
15-950 Białystok
vmistica@gmail.com

viamistica.rockmetal.art.pl
www.myspace.com/viamistica  

Image