VOYNICH MANUSCRIPT – tajemniczy manuskrypt

Tym razem jeszcze dokładniej o VOYNICH MANUSCRIPT, bo zdecydowanie warto przyjrzeć się temu progresywnemu projektowi! VOYNICH MANUSCRIPT to side projekt lidera KILLSORROW – Michała Sokoła.

Projekt studyjny, który ma więcej wspólnego z jego progresywną przeszłością muzyczną opowiada o manuskrypcie znalezionym przez Wilfreda Woynicha – tajemniczym piśmie którego do tej pory nie udało się przetłumaczyć (manuskrypt ten w całości można znaleźć w sieci).

Płyta „Astrology”, to muzyczna podróż poprzez gnozę, okultyzm, rytuały, alchemię i mistyków z nią związanych. Utwory są rozbudowane, charakteryzują się wielością planów i rozbudowaną strukturą. Większość utworów na płycie jest instrumentalna, ale część z nich jest wspierana wokalem Sebastiana Najdera, wokalisty HELLHAVEN. W jednym z utworów – „The Ritual” wykorzystuje on mongolski śpiew gardłowy. Wśród utworów jest też ukłon dla fanów starego progresywnego rocka spod znaku MARILLION – utwór „Days of June”. Każdy utwór na płycie ma swoją osobną historię i warto się z nią zapoznać podążając za tytułami. Utwory VOYNICH MANUSCRIPT z płyty „Astrology” będą sukcesywnie pojawiały się w sieci, aż stworzą kompletną całość.

Więcej o zespole od autora:

Ciekawskim skąd taka nazwa, klimat i inspiracje polecam poszperać w internecie czym jest/był tenże manuskrypt. Gościnnie w kilku utworach głosu udzielił Sebastian Najder z HELLHAVEN. Mieliśmy z tego tytułu kupę świetnej zabawy ;) Ja sam jestem ciekaw odbioru płyty, gdyż jest to mój powrót do progresywnego rocka. Jest dużo melodii, dużo mrocznych inspiracji… z resztą samemu o swoim dziele głupio opowiadać. Na stronie mały promomix. A niebawem więcej. 

U nas do posłuchania jeden z opublikowanych kawałków. Bądźcie na bieżąco bo niedługo opublikujemy kolejny: