VOYNICH MANUSCRIPT z debiutanckim albumem „Astrology”

Gitarzysta i lider krakowskiego zespołu KILLSORROWMichał Sokół po sukcesie debiutanckiego albumu macierzystej grupy (recenzję „Something For You To Choke” możecie przeczytać TU) oraz po długim okresie milczenia (pierwsze wzmianki pojawiły się w zeszłym roku) podzielił się wreszcie efektami swojego drugiego, solowego projektu – VOYNICH MANUSCRIPT.

Płyta „Astrology” to muzyka z pogranicza art i progressive rocka, głęboko zahaczająca o klimaty okultystyczne. Jak sama nazwa wskazuje, muzyka VOYNICH MANUSCRIPT jest silnie inspirowana postacią Wilfreda Woynicha, który odnalazł tajemniczy manuskrypt. Michał Sokół opisuje swój solowy projekt w następujący sposób:

Ciekawskim skąd taka nazwa, klimat i inspiracje polecam poszperać w internecie czym jest/był tenże manuskrypt. Gościnnie w kilku utworach głosu udzielił Sebastian Najder z HELLHAVEN. Mieliśmy z tego tytułu kupę świetnej zabawy ;) Ja sam jestem ciekaw odbioru płyty, gdyż jest to mój powrót do progresywnego rocka. Jest dużo melodii, dużo mrocznych inspiracji… z resztą samemu o swoim dziele głupio opowiadać. Na stronie mały promomix. A niebawem więcej. 

Niedługo więcej o zespole oraz idei za nim stojących, a na razie prezentujemy wam najnowszy kawałek z debiutanckiej płyty VOYNICH MANUSCRIPT – „The Manuscript”!