WHOREHOUSE Corporation `17

WHOREHOUSE to krakowski thrash metalowy band, już chyba z 20-letnim stażem, który nie rozpieszcza nas ilością swoich wydawnictw. Seba, Krzychu, Diabeł i Shambo mają na koncie jedną pełną płytę sprzed ośmiu lat („Execution of Humanity”) i jeszcze starsze nagrania demo, które słyszałem gdzieś koło 17 lat temu. Zespół, który dość aktywnie koncertuje, jakoś nie garnie się do pracy w studio, może wychodzą z założenia, że lepiej mieć dwie dobre płyty, niż mnóstwo przeciętnych?

„Corporation” – taki tytuł ma drugie wydawnictwo WHOREHOUSE, wydane – jak debiutancki album – przez krakowską Defense Records. To płyta dla fanów starego dobrego amerykańskiego thrashu spod znaku EXODUS, TESTAMENT, momentami nawet MEGADETH. Osiem thrashowych numerów wypełnionych gitarami ostrymi jak żyletki, z perkusją wybijającą motoryczny, niemal mechaniczny rytm. Znakomite solówki gitarowe dopełnią zniszczenia. Myślę, że pod sceną w trakcie wykonywania numerów z tej płyty mosching mamy zapewniony. To, co w metalu najlepsze, jest na albumie „Corporation”.

„Corporation” – taki tytuł ma drugie wydawnictwo WHOREHOUSE, wydane – jak debiutancki album – przez krakowską Defense Records. To płyta dla fanów starego dobrego amerykańskiego thrashu spod znaku EXODUS, TESTAMENT, momentami nawet MEGADETH. Osiem thrashowych numerów wypełnionych gitarami ostrymi jak żyletki, z perkusją wybijającą motoryczny, niemal mechaniczny rytm. Znakomite solówki gitarowe dopełnią zniszczenia. Myślę, że pod sceną w trakcie wykonywania numerów z tej płyty moshing mamy zapewniony. To, co w metalu najlepsze, jest na albumie „Corporation”.

Warto było czekać na taką płytę, bo choć to zaledwie 34 minuty, ale z muzyką na najwyższym poziomie.

Autorem oprawy graficznej jest Łukasz Jaszak.

[RM]

Whorehouse, www.facebook.com/krkareathrash
Defence Rec., www.defensemerch.com