WISHMASTER – thrash/heavy metal

Image
gatunek:  thrash/heavy metal
miasto:  Szczecin
rok powstania: 1999
dyskografia:  1xCD, 2xdemo
obecny wydawca:  Brewery Distro

Pomysł na nazwę i wizerunek zespołu WISHMASTER powstał w roku 1999. Szyld kapeli pochodzi od tytułu horroru wyreżyserowanego przez Wesa Cravena.
Założycielami grupy byli Miłosz (bas) oraz Mateusz (gitara). Pierwsze dwa lata to próby opanowania instrumentów i poszukiwanie odpowiednich ludzi do realizacji obranego kierunku muzycznego, za który przyjęto klasyczny metal opatrzony tekstami zainspirowanymi przede wszystkim filmami grozy i taką też literaturą.
W owym czasie zmian w składzie było kilka. Zespół opuścił między innymi perkusista Michał (ex DISHED, ex CRUENTUS). Najistotniejszy jednak dla rozwoju i dalszej działalności okazał się rok 2001.  Z kapelą, ze względów na problemy zdrowotne, rozstał się  Mateusz. Dołączenie do składu trzech nowych muzyków, kolejno Hellcult’a (gitara), Damiana (gitara) oraz Blackhorn’a (perkusja), pozwoliło rozpocząć pracę na wizerunkiem muzycznym rozwijanym do dnia dzisiejszego.
Kolejna istotna zmiana na pozycji gitarzysty nastąpiła w 2002 roku. Miejsce Hellcult’a zajął Robert, który objął również funkcję wokalisty. Z nim w składzie zespół zdecydował się na sceniczną publikację własnej twórczości. Pierwszy koncert WISHMASTER odbył się 17-go sierpnia 2002 r. w Szczecinie. Przez kolejne dwa lata kapela zagrała kilkanaście koncertów. Największym wyróżnieniem w tamtym czasie było zaproszenie zespołu do udziału w Heavy Summer Fest i wstęp obok polskiej ikony heavy metalu CETI. Materiał grany podczas koncertów stanowiły utwory własne (w tym kilka z repertuaru byłego zespołu Roberta – LEATHER FACE, w którym w ostatnim okresie jego działalności grał też Miłosz) oraz cudze kompozycje m. in. MOTORHEAD, METALLICA, ICED EARTH, AC/DC, KAT.
Jednak w czerwcu 2003 r., z uwagi na różnice w kwestii rozwoju muzycznego, zespół zrezygnował z usług Roberta. Jego miejsce zajął ponownie Hellcult, co pozwoliło grupie wrócić do pierwotnych założeń. Przez kolejne półtora roku kapela tworzyła nowe utwory oraz poszukiwała stałego miejsca na próby. W 2005 r. Damian zdecydował się zawiesić swoją muzyczną działalność. Pozostała trójka nadal tworzyła nowy materiał. Jednocześnie funkcję wokalisty przejął Miłosz. W 2006 roku do składu powrócił Damian.
W tym składzie, znanym do dnia dzisiejszego, zespół rozpoczął prace nad przygotowaniem do rejestracji kilku starszych utworów. Proces nagrywania materiału rozpoczął się w sierpniu 2006 r., a zakończył w grudniu 2006. W międzyczasie WISHMASTER zagrał dwa koncerty (w Szczecinie i Nakle).
Premiera płyty zatytułowanej „Dance Of The Hanged Man” nastąpiła 5 marca 2007 roku. Wydawnictwo w całości zostało sfinansowane i przygotowane przez zespół. Znalazły się na nim trzy autorskie utwory i intro.
W kwietniu 2007 roku WISHMASTER zagrał w Szczecinie jako support podczas jedynego koncertu w Polsce SUFFOCATION. Natomiast 4-go maja tego samego roku odbył się pierwszy koncert grupy poza granicami Polski. Kapela zagrała w  Prenzlau (Niemcy) wraz z ANIMA DAMNATA i BESTIAR. W 2007 r. kapela zagrała jeszcze w Ostrowie Wlkp. i po raz kolejny w Szczecinie.
Pod koniec roku 2007 w świebodzińskim Metal Sound Studio WISHMASTER zarejestrował demo „Hunting The Man”, profesjonalnie wydane w kolejnym roku (12.04.2008) przez podziemne Brewery Distro. W międzyczasie zespół zagrał w Szczecinie wraz z QUO VADIS oraz podczas Natural Selection Fest.
Aktualnie WISHMASTER przygotowuje się do nagrania kolejnego materiału.
Skład zespołu:

Miłosz – wokale, bas
Damian – gitara
Hellcult – gitara
Blackhorn – perskusja

ImageImage

Dyskografia:

„Hunting The Man”
(demo CD-R, 2007 / CD, 2008, Brewery Distro)
„Dance Of The Hanged Man”
(demo CD-R, 2007)

Kontakt:

P.O.Box 16
70-779 Szczecin
band@wishmaster.com.pl

www.wishmaster.com.pl
www.myspace.com/wishmastermetal

Image