XV-lecie HIGH BLOOD PRESSURE – 13.04.19 / Warszawa

Warszawska metalowa formacja HIGH BLOOD PRESSURE obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia, w związku z czym na 13 kwietnia w warszawskim klubie VooDoo zaplanowano huczne obchody tej rocznicy!

Organizatorzy przygotowali na ten wieczór, oczywiście poza występem HIGH BLOOD PRESSURE, kilka niespodzianek.

.

W roli supportów pojawią się: DISTINCT WAY (thrash metal), THOSE WHO SEEK (modern metal) oraz element nieoczywisty imprezy – zielonogórski projekt industrial metalowy THE BLACK WATER PANIC PROJECT.

HIGH BLOOD PRESSURE / DISTINCT WAY / THOSE WHO SEEK / THE BLACK WATER PANIC PROJECT

Kiedy: 13.04.19 (sobota);
Gdzie: VooDoo Club (al. Prymasa Tysiąclecia 48A, Warszawa);
Start imprezy: 19:00;
Bilety: 15 PLN (w przedsprzedaży tutaj) / 20 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/563143410780706/

Opis formacji:
HIGH BLOOD PRESSURE (Warszawa, rock/metal):
Polska grupa muzyczna działająca nieprzerwanie od 2004 roku. Powstała w Białymstoku, obecnie posiada swoją bazę w Warszawie. Muzyka jaką obecnie prezentuje grupa można określić jako rock/metal osadzony klimatem w latach 90-tych. Przez cały okres działalności koncerty w całej Polsce oraz za południową granicą: Czechy oraz Słowacja. Na dorobek grupy składa się 12 oficjalnych wydawnictw w tym 2 długogrające płyty studyjne oraz płyta DVD z okazji dekady istnienia.

DISTINCT WAY  (Warszawa, thrash metal):
Grupa wykonująca old school’owy, choć nie schematyczny thrash metal. W 2016 roku nagrali i wydali swoją pierwszą płytę, która zebrała wiele pozytywnych recenzji, miedzy innymi w miesięczniku „Teraz Rock”. W tak krótkim czasie zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, występowali na wielu przeglądach. Supportowali takie zespoły jak Oddział Zamknięty, Apteka czy też Czechów z The Snuff. Ich największym osiągnięciem jest dotarcie do finału festiwalu EMERGENZA FESTIVAL POLSKA, gdzie zajęli 3 miejsce oraz wyróżnienie na ogólnopolskim festiwalu NEW YORK w Łodzi, gdzie ich występ na żywo spotkał się z dużym uznaniem jury i aplauzem publiczności

THOSE WHO SEEK (Warszawa, modern metal):
Kierunek muzyczny zespołu można określić jako szeroko pojęty modern metal. W muzyce zespołu słuchacze odnajdą brzmienia znane im m. in. z Sylosis, Soilwork, Veil of Maya, August Burns Red czy Lamb of God. Grupa nie poprzestaje jednak tylko na ciężkim i osadzonym gitarowym brzmieniu, ale w swoich numerach eksperymentuje także z elektroniką, jak choćby w najnowszym utworze „United States of Agony”. Wszystkie dotychczasowe nagrania Those Who Seek można odnaleźć na oficjalnym kanale zespołu na Youtube.

THE BLACK WATER PANIC PROJECT (Zielona Góra, industrial metal):
13 kwietnia 2019, po dłuższej nieobecności, na scene wejdzie w nowym line upie zespół TheBWPP by zaprezentować utwory z singla, który ukaże sie jako darmowy dodatek 14 lutego z pierwszym w tym roku numerem Musick Magazine. W skład set listy koncertowej będą też wchodzić piosenki z poprzednich albumów. Jak zwykle, można sie spodziewać interesującego i nietuzinkowego show. Naprzód, na dno, niech zamknie sie za nami powierzchnia czarnej wody.