Zapowiedź nowej płyty DOLINY CIENI

Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiej płyty myślenickiego zespołu DOLINA CIENI. Nowa płyta zatytułowana została „Horyzont Zdarzeń” i wedle zapowiedzi zespołu będzie naturalną kontynuacją wyklarowanego wcześniej melodic/doom metalowego stylu, ze sporą domieszką nieznanym wcześniej rozwiązań i aranżacji.
Następca bardzo dobrze przyjętego „Wzgórza Tysiąca Dusz” (recenzje możecie przeczytać TU) ma się pojawić w sprzedaży już w marcu!

A my specjalnie (albo jak kto woli – ekskluzywnie) dla was mamy z tej okazji biografię, tego atmosferycznego zespołu:

„Początki zespołu DOLINA CIENI sięgają odległego 2002 roku. W tym czasie w Myślenicach powstał zespół FAME FATAL, założony przez dwóch przyjaciół – Dawida Golonek (gitara basowa) i Marka Węgrzyn (wokal). Zafascynowani muzyką metalową stworzyli własny zespół, którego skład uzupełnili: Mateusz Golonek (gitara), Marek Górka (gitara) oraz Marek Dzieża (perkusja). Dzięki polskim tekstom oraz mieszaniu różnych odmian metalu, FAME FATAL zaczęło tworzyć własne rozpoznawalne kompozycje. Po kilku miesiącach zespół zaczął koncertować oraz brać udział w przeglądach zespołów amatorskich z mniejszymi i większymi sukcesami. Z biegiem czasu nastąpiła zmiana perkusisty – w miejsce Marka Dzieży wskoczył Grzegorz „Beny” Szczygieł. W tym składzie zespół zarejestrował dwie płyty demo, na których znalazło się kilkanaście utworów. Po pierwszych przygodach z nagrywaniem FAME FATAL zaczął występować w różnych zakątkach południowej Polski. W roku 2008 nastąpiła zmiana na stanowisku gitarzysty. Damian Łapa zastąpił Mateusza Golonek. Rozpoczęły się również przygotowania do nagrania pierwszej profesjonalnej płyty. W 2010 roku zespół wydaje płytę „Ukryte zło” zrealizowaną w studiu Rapid Fire.

Z biegiem czasu oraz nabytego doświadczenia powstawać zaczęły nowe utwory, które wniosły wiele nowatorskich i niespotykanych dotąd rozwiązań w działalności zespołu. Przez około rok czasu, zespół skupiał się na tworzeniu materiału na nową płytę. Rozpoczęły się także pierwsze próby aranżacji instrumentów klawiszowych, które nadały nowego oblicza utworom. W związku z tym, chcąc utrzymać spójność warstwy lirycznej i muzycznej, zespół w 2014 roku zmienił nazwę na DOLINA CIENI. Następnie przez kilka miesięcy kapela pracowała nad realizacją i produkcją debiutanckiej płyty. W styczniu 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album zespołu pt. „Wzgórze Tysiąca Dusz”, który wręcz natychmiastowo zyskał sympatię słuchaczy i spotkał się z pozytywnym odbiorem recenzentów. Tuż po wydaniu płyty nastąpiła jednak zmiana personalna. Nowym gitarzystą zespołu został Marek Czarniak, który zastąpił Marka Górkę.
Podczas promocji debiutanckiej płyty, DOLINA CIENI wystąpiła na kilku koncertach w okolicy Myślenic natrafiając na ciepły odbiór nowo powstałego materiału. Idąc za ciosem, zespół postanowił tworzyć, w wolnych chwilach pomiędzy koncertami, nowe kawałki na następcę „Wzgórza Tysiąca Dusz” Do końca 2015 roku zespół nadawał kształtu drugiej płycie, po czym na przełomie 2015 i 2016 roku zamknął się we własnej sali prób i nagrał wersję demo nowych utworów. Do nagranych demówek powstały także partie klawiszowe i orkiestracja, którą zajmuje się na co dzień przyjaciel zespołu – Nosttre. Nowe utwory po części są kontynuacją i rozwinięciem kompozycji znajdujących się na „Wzgórzu”, a po części zespół odkrywa nowe, niezbadane dotąd zakątki muzyki metalowej. Nowy członek zespołu (Marek Czarniak) również wplótł swoje pomysły w twórczość DOLINY CIENI, przez co nowe utwory stały się bardziej progresywne i obfitujące w niepowtarzalne, melodyjne solówki.

Po zakończeniu prac przy nagraniach demo wykonano ostatnie szlify aranżacyjne i w kwietniu 2016 roku DOLINA CIENI mogła rozpocząć sesję nagraniową swojego drugiego albumu. Bogatszy o doświadczenia wyniesione z nagrywania pierwszej płyty, zespół po raz kolejny postanowił przygotować materiał własnym nakładem. Trwająca do sierpnia sesja nagraniowa została zwieńczona wysłaniem wszystkich zarejestrowanych śladów do Mariusza Wołosza z Sound-online, który po raz kolejny zajął się reampowaniem, miksowaniem i masteringiem. Pracę nad miksami potrwały aż do końca roku 2016. W międzyczasie zespół wraz z ekipą filmową Cinemoon pojawił się na planie zdjęciowym do pierwszego w historii zespołu teledysku, który będzie promował nową płytę zespołu zatytułowaną „Horyzont zdarzeń”, której premierę wyznaczono na marzec 2017 rok!!!”

 

Mamy dla was także oficjalną tracklistę:

1. Świt Zagłady (intro) 1:38
2. Zmierzch Królów 3:58
3. Furia 5:23
4. Polowanie 4:01
5. Pan Światła 6:28
6. W Nieznane 5:13
7. Wojna 4:50
8. Demon 6:36
9. Skaza 5:03
10.Horyzont Zdarzeń 6:17

A na deser, w dniu premiery albumu, będzie miał również premierę pierwszy teledysk zespołu do utworu „W Nieznane”! Oczywiście będziecie go mogli premierowo zobaczyć u nas! Bądźcie gotowi i wspierajcie to co polskie oraz to co jest atmosferyczne!