ZARAZA wraca po 15 latach przerwy!

ZARAZA, czyli niemalże polski industrial sludge/doom metalowy duet, który zdobywa uznanie w obu Amerykach i Europie powraca po reaktywacji w 2015 roku z nowych studyjnym albumem.

Nazywana obecnie kanadyjsko-ekwadorskim zespołem, ZARAZA postanowiła zakończyć milczenie trwające przeszło 15 lat. Trzeci w dorobku zespołu album zatytułowany „Spasms of Rebirth” ukazał się 17 lipca i został wydany własnym nakładem w limitowanej liczbie kopii. Kapela założona w 1993 roku, jest zaliczana do grupy pionierów awangardowego sludge/doom’u, konsekwentnie zdobywając uznanie dzięki unikatowemu spojeniu eksperymentalnych dźwięków spod znaku GODFLESH, SWANS czy SKEPTICISM.

Na „Spasms of Rebirth” możemy usłyszeć nową, udoskonaloną, bardziej niszczycielską odsłonę zespołu. Wiercące w głowie, charakterystyczne down-tune’owe brzmienie ZARAZY zostało uzupełnione o elementy rozłupującego czaszki sludge’u i doom’u, pełnego zwolnień i przestrzeni. Nowe brzmienie nazywane jest niemalże rewolucją, która ponownie może wpłynąć na następne pokolenia muzyków lubujących się w klimatach CORRUPTED, UNHOLY czy DISEMBOWELMENT.

Skład zespołu:
Jacek Damaged – vox, guitars, bass, programming;
Brian Damage – keyboards, samplers, vocals.

Tracklista:
1. Church of Gravity 06:11
2. Maskwearer 07:03
3. Inti Raymi 05:10
4. Blood.ov.Psychiatrists 05:20
5. Roadkill to You 06:45
6. Wulkan 08:00
7. [BONUS] Wulkan (Brian Damage Remix) 05:58

Bandcamp:
https://zaraza.bandcamp.com/album/spasms-of-rebirth