Żona perkusisty CANNIBAL CORPSE rozpoczęła zbiórkę pieniędzy dla Pat’a O’Brien’a

Deana Mazurkiewicz, czyli żona perkusisty CANNIBAL CORPSE – Paul’a Mazurkiewicza wystartowała z inicjatywą zbiórki pieniędzy dla Pat’a O’Brien’a, który po niedawnym incydencie znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej.

Kilka dni temu muzyczny świat obiegła informacja o tym, że gitarzysta CANNIBAL CORPSE, Pat O’Brien dopuścił się włamania i rozboju na zamieszkałej posiadłości.

Co więcej, doszło też do ataku z bronią w ręku na policjantów próbujących go obezwładnić. Jednocześnie, doszczętnie spłonął dom muzyka – przyczyna podpalenia pozostaje nieznana, natomiast przypuszcza się do rozprzestrzenienia ognia doszło poprzez liczne „wybuchy” amunicji, którą O’Brien ukrywał w domu. Na miejscu odnaleziono również dwa miotacze ognia (wraz z paliwem) przypominające te wykorzystywane w amerykańskim wojsku.

W obliczu powyższych faktów, Deana Mazurkiewicz zdecydowała się na dość niespotykany gest. Na portalu mightycause.com trwa właśnie zbiórka pieniędzy dla gitarzysty zespołu prowadzona właśnie przez nią. Mazurkiewicz uzasadnia decyzję o pomocy O’Brien’owi w następujący sposób – „nie należy ferować wyroku (wziąwszy pod uwagę sytuację w której był on [O’Brien] aresztowany) do czasu aż wszystkie szczegóły sytuacji ujrzą światło dzienne.”

Zbiórka ma na celu udzielenie bezpośredniego wsparcia finansowego dla Pat’a O’Brien’a który wraz ze spłonięciem domu utracił cały dobytek. Muzyk nie był ubezpieczony. Docelową kwotą do zebrania jest 60000 dolarów, która to miałoby pozwolić na kupno najpilniejszych rzeczy oraz wynajęcie tymczasowego mieszkania.

Żona perkusisty CANNIBAL CORPSE jednocześnie przyznała, że inicjatywa wyszła w całości od niej, pozostali członkowie zespołu w obliczu tragedii pozostali bezczynni. Dopiero po nagłośnieniu sprawy, muzycy zdecydowali się udostępnić wieści o pomocy.

Sam O’Brien pojawił się w zeszłym tygodniu w sądzie Hillsborough w stanie Floryda. Nosił na sobie specjalną kamizelkę uniemożliwiającą wyrządzenie sobie krzywdy, a także zakuty był w połączone ze sobą kajdanki na rękach i nogach. Sąd ustalił kaucję w wysokości 50000 dolarów, która będzie możliwa do wpłacenia po wykonaniu testu na obecność na narkotyków (i niewykryciu ich obecności).

W stanie Floryda oba zarzuty, czyli napad z bronią w ręku na funkcjonariusza oraz włamanie się do cudzego domu są uznawane za zbrodnie pierwszej kategorii. Za pierwsze wykroczenie grozi kara do 30 lat pozbawienia wolności, natomiast za drugie kara pieniężna do 10000 dolarów i nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Postępowanie jest w toku.

Całe oświadczenie Deany Mazurkiewicz w j. angielskim dostępne jest poniżej:

“As most of you are aware on December 10, 2018, Pat O’Brien’s house burned down. He lost everything he owns.

“Pat is a standup guy, true to his friends, family and his band. Also Pat does not have insurance, and lost everything that he owns. These funds will help him get back on his feet with the regular much-needed necessities like clothing, a roof over his head, and other daily life necessities that are needed.

“Understanding that money is tight for everybody, especially around the holidays but every amount does help. If it’s $1, $5 dollars, $20 or more. Every penny from this campaign will go directly to Pat.

“If you’re a metal fan and you’ve had the honor of meeting Pat at a show, or elsewhere when he’s out and about then you know how friendly he is, and approachable. He would never start a campaign for himself, but I know he would be absolutely humbled by the support shown.

“I asked that people not jump to conclusions until the full details of what occurred come out, and that you show Pat nothing but love and support and let him know that you’re there for him. Although the last 48 hours have been shocking to most people, they’ve been devastating to him.

“Please feel free to share your pictures, your words and show your support. The changing of your profile pictures on Facebook has been very inspirational. The metal community is a tight one whether you know somebody personally or not ans your support is so much appreciated.”

Zbiórkę pieniędzy znajdziecie pod adresem: https://www.mightycause.com/story/Patobrien.