5 urodziny ATERRY: MORNA, TORTURE OF HYPOCRISY, WARBAND – 14.04.18 / Warszawa

W kwietniu świętujemy 5 urodziny ostrołęckiej ATERRY, którą możecie także kojarzyć jako „największe dziki na polskiej scenie”!

Okazja do świętowania jest tym większa, że towarzyszymy zespołowi właściwie od samego początku! Wspomagaliśmy ATERRĘ również przy promocji ich świetnego debiutu pt. „All Born in Pain”, więc i tym razem nie może nas zabraknąć podczas tych wyjątkowych chwil! Recenzję płyty, która dostała od nas ocenę 6/6 możecie przeczytać tutaj.

Obok solenizantów z ATERRY wystąpią – słowacka MORNA (progressive metal), TORTURE OF HYPOCRISY (groove metal) oraz WARBAND (groove metal).


A na przystawkę mamy dla was konkurs z podwójną wejściówką na to wydarzenie! Pytanie konkursowe jest następujące: Jaką ksywę miał pierwszy basista ATERRY?
Odpowiedzi wysyłajcie nam albo poprzez wiadomość prywatną na naszym profilu na Facebook’u albo w wiadomości mailowej na adres vexev@atmospheric.pl.
Spośród poprawnych odpowiedzi wylosujemy szczęśliwca, który otrzyma 2 bilety! 


ATERRA / MORNA / TORTURE OF HYPOCRISY / WARBAND

Gdzie: VooDoo club (al. Prymasa Tysiąclecia 48A, Warszawa);
Kiedy: 14.04.18;
Wejście: 19:00;
Bilety: 15 zł (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1830276746992028/

Opis kapel:
ATERRA to metalowy zespół pochodzący z Ostrołęki a działający w Warszawie, w skład którego wchodzą: Caruso (wokal, gitara), Tiger (gitara), Jaga (bas), Bart X (sampler), Twardy (perkusja). Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów m.in. z HATE, ACID DRINKERS, MATERIA, ILLUSION, LADY PANK, LAO CHE, COCHISE, SIQ, OSTROV, WŁOCHATY oraz to, że byli polskim supportem ARCH ENEMY oraz legendy amerykańskiego hardcore’u – M.O.D.
Grupa nagrała płytę pt. „All Born in Pain” i materiałem z niej chętnie Was poczęstuje!

MORNA znów najeżdża Polskę! Słowacki progresywny zespół metalowy, który w zeszłym roku grał na Wacken, wraca do twojego miasta. Nie przegap występu na żywo opartego na ostrych riffach jak i elementach klimatycznych. Przywieziemy Wam materiał z „Nuisance” i trochę starszych rzeczy plus niespodziankę!

TORTURE OF HYPOCRISY, czyli warmińsko-mazurska grupa groove/death metalowa została założona w 2007 roku, w Mikołajkach. Zespół jest związany z olsztyńską sceną metalową. Pierwsze demo zostało wydane w 2009 r. Rok później zespół wydał debiutancki album „Random Perspectives of Reality”, a także opublikował teledysk do utworu „Last Logical Process”. W 2013 r. zespół wydał dobrze przyjęty singiel „Mass Murder Mechanism”, który został umieszczony na składance „Budząc umarłych” MUSICK MAGAZINE. W styczniu 2014 r. ToH wydał album „Random Augmentation”, który zdobył pozytywny odbiór w prasie muzycznej. W 2016 r. grupa przygotowała specjalny koncept album z okazji 30. rocznicy katastrofy w Czarnobylu, zatytułowany „RBMK-1000”. Członkowie zespołu są powiązani tą tematyką – w rodzinnym mieście grupy naukowcy jako pierwsi w Polsce wykryli wzrost promieniowania po wybuchu reaktora nr 4. Gościnnie na albumie występuje MoozE – kompozytor ścieżki dźwiękowej do kultowej gry komputerowej „S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl”, a także włoski ambient designer Uzbazur. Grupa nagrała klip do utworu „AZ-5 (feat. MoozE)”, w którym, dzięki współpracy z grupą eksploracyjną RST, znalazły się oryginalne ujęcia z Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Klip zdobył tytuł TOP-VIDEO w serwisie muzycznym MUZYKOHOLICY.COM.
Album „RBMK-1000” uzyskał wysokie noty w polskich i zagranicznych magazynach muzycznych oraz prasie internetowej. Za dystrybucję krążka na terenie całego kraju odpowiada Sonic Records. Zespół aktywnie koncertuje, a do tej pory dzielił scenę m. in. z Hate, Thy Disease, Obscure Sphinx, Dead Infection czy Masachist. Obecnie grupa pracuje nad 4 albumem.

WARBAND to młody zespół z Warszawy, mający na karku kilka występów. Ich muzyki nie da się przyporządkować, choć lubią określenie „Groove Metal”. Od gitarzystów, razem tworzących ciekawe aranżacje, po basistę który wie co robi i zna swój instrument, poprzez perkusistę z silną ręką, mocną pałką i niezawodnym talentem, a to wszystko wsparte energią i zabójczym wokalem.