A Mile Beneath The Ocean Tour: POSTCARDS FROM ARKHAM, ET MORIEMUR, DEATH HAS SPOKEN – 11.05.19 / Kraków

Już tylko kilka dni pozostało do krakowskiej odsłony międzynarodowej trasy koncertowej „A Mile Beneath The Ocean Tour” z udziałem dwóch wyjątkowych czeskich kapel.

Uczestników poprzedniej edycji Prog in Park w warszawskiej Progresji, czyli progressive metalowego POSTCARDS FROM ARKHAM oraz doom metalowego ET MORIEMUR, o którym wieści niosą się na cały świat dzięki kontraktowi wydawniczemu z Transcending Obscurity Records.

11 maja w sobotę na przystawkę zaprezentują się równie intrygujące koncepty z odległego Białegostoku oraz nieco bliższych Katowic. DEATH HAS SPOKEN ponownie zawita do Krakowa szerzyć swoją wizję klasycznego, aczkolwiek energetycznego doom metalowego grania, a wraz z nimi na deskach RockShot Pubu pojawią się organizatorzy Stoner Doom Festivalu – DEVIL IN THE NAME.

CULT OF LUNA / BRUTUS / A.A. WILLIAMS

Kiedy: 08.12.19 (niedziela);
Gdzie: Progresja (ul. Fort Wola 22, Warszawa);
Start imprezy: 19:00;
Bilety: 99 PLN (w przedsprzedaży tutaj) / 110 PLN (biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos.pl, Media Markt, Empik) / 120 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/817654075273039/

Opis zespołów:
POSTCARDS FROM ARKHAM (Czechy, progressive metal):

Czesi z Postcards From Arkham podbiją serca fanów mieszanką progresywnego, atmosferycznego metalu z post-rock’iem, a nawet muzyką filmową. W ich tekstach usłyszymy fascynacje twórczością H.P. Lovecrafta czy Edgara A. Poe. Zespół z Havířova ma na koncie już cztery albumy studyjne – „Oceanize” (2012), „ÆØN5” (2015), „Manta” (2017) oraz najnowsze dzieło zatytułowane „Spirit” z 2018 roku.
Muzycy już raz mieli okazje zaprezentować się przed polską publiką u boku takich gwiazd jak Ihsahn, Leprous czy Tides From Nebula podczas festiwalu Prog in Park II w warszawskiej Progresji. Zespół krótkim setem zdołał zaskarbić sobie sympatię polskich fanów progresywnego grania, co zaowocowało powrotem Postcards From Arkham do naszej ojczyzny… już w roli headlinera.
Podczas trasy usłyszymy fragmenty nowego albumu pt. „Oakvyl”, którego premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

Linki:
https://postcardsfromarkham.bandcamp.com/music
https://www.facebook.com/PostcardsFromArkham/

ET MORIEMUR (Czechy, funeral doom metal):
Czyli “i umrzemy” – to wiele wyjaśnia. Choć jeszcze więcej o Et Moriemur powie wam fakt, że młodzi Czesi swój ostatni, już trzeci w dorobku, album zatytułowany „Epigrammata” wydali w barwach międzynarodowej wytwórni Transcending Obscurity Records.
Krążkiem wydanym w 2018 roku zespół uznanie krytyków na całym świecie, czyniąc z Et Moriemur jeden z najbardziej perspektywicznych doom metalowy zespołów w Czechach.
Zespół poczyna sobie coraz śmielej, dzieląc się z fanami pogrzebowego grania niemalże „ścieżkę dźwiękową” do codziennego, pełnego absurdów świata.

Linki:
https://etmoriemur.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/etmoriemur/

DEATH HAS SPOKEN (Białystok, doom metal):
Białostoccy doom metalowcy dzielą swoich fanów na dwie grupy – tych którzy kręcą młyn w do niemalże funeral metalowych temp oscylujących w okolicach 90 BPM i tych dla których występ Death Has Spoken jest niczym mroczny rytuał – lub zgodnie z nazwą, przemówieniem śmierci.

Zespół będzie promować swój debiutancki album pt. „Fade”, ale na pewno nie zabraknie kilku nowych numerów, które znajdą się na drugim krążku którego premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

Linki:
https://deathhasspoken.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/deathhasspoken/

DEVIL IN THE NAME (Katowice, stoner occult metal):
Co można odnaleźć w mrocznej toni, jakąś mile poniżej poziomu oceanu? My znaleźliśmy prawdziwego czorta morskiego, Devil In The Name!

Katowicka occult stoner’owa formacja, która obchodzi w tym roku 5-lecie istnienia. Zespół przybędzie do krakowskiego RockShot Pub dopełniając transcendentalnego dzieła chaosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.