Black Waves Festival pojawi się także na Jarocin Festival!

Mamy dla was niezwykle ciekawą informacje dotyczącą festiwalu Black Waves Fest, który zwyczajowo odbywa się co roku w październiku w Jarocinie i bywa nazywany metalowym dopełnieniem lokalnego sezonu festiwalowego.

W tym roku organizatorzy Black Waves Festival poszli za ciosem i podwoili ilość edycji! Obok tradycyjnego październikowego terminu Black Waves vol. 3 (więcej tutaj) czarne logo festiwalu pojawi się także na Jarocin Festival 2018. Oznacza to nie więcej, nie mniej… dodatkową potężną dawkę metalowego łojenia!

Osoby, które dotąd nie miały potrzeby wybierać się na Jarocin Festival, mogą w tym roku zacząć sezon festiwalowy wcześniej i wybrać się już 13-15 lipca do Jarocina. Black Waves Festival odbędzie się na jednej ze scen, w wyznaczonym przez organizatorów dniu. Więcej informacji podamy wkrótce.

Interesujecie się także innymi scenami na jarocińskim festiwalu? W tym roku muzyka zagrzmi na 4 scenach. Usłyszcie aż 40 wykonawców, o których przeczytacie więcej na stronie: http://jarocinfestiwal.pl/.

W ramach Black Waves wystąpią:
ROGI
ENTROPIA
LØVTE
OBSIDIAN MANTRA
IN TWILIGHT’S EMBRACE

Strony wydarzeń:
https://www.facebook.com/events/338529663217795/ (Black Waves) / https://www.facebook.com/JarocinFestiwalOfficial/ (Jarocin Fest).

Bilety:
https://www.biletomat.pl/bilety/zamowienie/jarocin-festiwal-2018-6283/

Opis kapel:
ROGI:
One Man Army of Doom to hałaśliwy i apokaliptyczny blues z wpływami black metalu w wykonaniu jednej osoby grającej jednocześnie na perkusji i gitarze. ROGI to muzyczne oblicze Bartka Rogalewicza (ex-NYIA), autora wielu okładek płyt i teledysków m.in. BEHEMOTH, Antigamy, Mord’A’Stigmata czy Odrazy. W Jarocinie zaprezentowany zostanie materiał w ramach projektu ROGI: MOTHERNIGHT będący improwizowaną kolaboracją ROGI (gitara, bębny, wokal) z black metalowo ambientowym BeyondLife (analogowe syntezatory). Muzyka tego projektu zarejestrowana została podczas święta Matki Nocy, poprzedzającej zimowe przesilenie 2017, a swoją premierę miała podczas koncertu ze Scottem Kelly z NEUROSIS.

ENTROPIA:
Entropia jawi się jako kolektyw zwolenników futurystycznej wizji świata opracowanej przez Terence’a McKennę, domagając się powrotu do plemiennej świadomości i odrzucenia materialistycznej cywilizacji, która nas otacza na rzecz doświadczenia psychodelicznego. Wraz z wydaniem zmieniającego świadomość, drugiego albumu „Ufonaut”, zespół zdołał nasycić typową post-blackmetalową scenerię kwaśnym posmakiem, jednocześnie czyniąc pozostawanie w kontrze do wszelkich oczekiwań swoim modus operandi. Jak dotąd, Entropia występowała w dziewięciu krajach, włączając w to m.in. hiszpański Primavera Sound oraz koncerty u boku Mgły, Furii, Altar of Plagues i wielu innych.

LØVTE:
LØVTE to nowy projekt osób związanych wcześniej z wielkopolską sceną hardcore/punk oraz zespołami takimi, jak Deszcz, Astrid Lindgren czy Angelreich. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album “It is not a lack of love, but a lack of communication”. Za sobą mają już pierwsze koncerty w Polsce oraz za granicą, m.in. u boku Full of Hell. Ich muzyka to emocjonalny dark hardcore okraszony elementami metalu oraz elektroniką i wokalem Magdy, znanej z projektu Vittuma.

OBSIDIAN MANTRA:
Obsidian Mantra to polska formacja wykonująca modern/death metal, utworzona w lipcu 2014 roku. Muzyka zespołu czerpie z death/doom metalowych korzeni. Opiera się na nietypowych metrach, gdzie rytmiczne fragmenty dopełniane są wijącymi się melodiami, a black metalowe i eksperymentalne wpływy współistnieją obok klimatycznych elementów. W czerwcu 2017 roku ukazał się pierwszy album długogrający „Existential Gravity”.

IN TWILIGHT’S EMBRACE:
Po dwóch trasach koncertowych promujących nowy album, In Twilight’s Embrace zagoszczą na tegorocznym Jarocin Festiwalu, przynosząc skondensowane, czyste szaleństwo! Ich ostatnia płyta, „Vanitas” to świadectwo dokonującej się transformacji zespołu. Muzycy zmieniają typowy dla nich, przepełniony wyrazistymi melodiami, metal śmierci i kładą nacisk na bezpośredniość oraz atmosferę kompozycji. Połączenie czarnego oblicza poznaniaków oraz trupia aura ostatniego wydawnictwa rezonują ze zdwojoną siłą na koncertach.