COMBICHRIST na dwóch koncertach w Polsce!

Agencja PW Events zaprasza na 2 koncerty grupy, która łączy elementy industrialu, metalcore’u i elektroniki jak nikt inny. COMBICHRIST wystąpi już tego lata w ramach trasy „Everybody Still Hates You” we wrocławskich Zaklętych Rewirach (26.07) i w warszawskiej Proximie (28.07).

.

Norwesko-amerykański kolektyw powróci do Polski po 2 latach, a scenę będą dzielić wraz z zespołem WEDNESDAY 13, który reprezentuje nurt horror punk oraz z mrocznym, synth wave’owym duetem NIGHT CLUB.

COMBICHRIST / WEDNESDAY 13 / NIGHT CLUB

Kiedy: 26.07.2018 (czwartek);
Gdzie: klub Zaklęte Rewiry (ul. Krakowska 100, Wrocław);
Wejście: 19:00;
Bilety: 85 PLN (przedsprzedaż na stronie organizatora) / 90 PLN  (przedsprzedaż na portalach Biletomat, Eventim, eBilet, Ticketmaster) / 95 PLN  (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1708199009238664/

COMBICHRIST / WEDNESDAY 13 / NIGHT CLUB

Kiedy: 28.07.2018 (sobota);
Gdzie: klub Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa);
Wejście: 19:00;
Bilety: 85 PLN (przedsprzedaż na stronie organizatora) / 90 PLN  (przedsprzedaż na portalach Biletomat, Eventim, eBilet, Ticketmaster) / 95 PLN  (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/369535373523174/

Opis kapel:
COMBICHRIST (Norwegia/USA) – industrial, EBM, elektronika, metalcore:
Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy to Andy LaPlegua z Icon of Coil napisał kilka utworów power noise’owych używając nazwy swojego nowego side-projectu DRIVE. Uległa ona później zmianie na Combichrist, kiedy pierwszy album, „The Joy of Gunz”, miał zostać wydany przez Out of Line. Następujące po nim single i koncerty spowodowały obecną sławę Combichrist jako grupy charakteryzującej się silnymi performance’ami obfitującymi m.in. w interakcję Andy’ego z publicznością i litry sztucznej krwi. Dzisiaj zespół to uznana marka, konsekwentnie prowadzona do przodu przez LaPlegua od 15 lat. Na koncie mają setki koncertów na całym świecie, a w swojej dyskografii zgromadzili 8 albumów studyjnych, udział w 20 kompilacjach i 21 remiksów innych artystów. Nazwa zespołu pochodzi od fanzinu hardcore’owego który LaPlegua prowadził w późnych latach 90. wraz z gitarzystą JR Ewing Håkonem Mellą. Twórczość Combichrist była wykorzystywana w wielu filmach science fiction, jak również w grach (m.in. Devil may Cry). Ci Panowie wiedzą jak zrobić konkretne show, a jeśli jeszcze nie mieliście okazji się o tym przekonać, to najwyższa pora zawitać do Wrocławia lub Warszawy w lipcu!

Linki:
https://www.facebook.com/combichrist/
http://www.combichrist.com

WEDNESDAY 13 (USA) – horror punk, hard rock:
Fani nurtu horror punk mogą już zacierać ręce, bo rzadko gościmy w Polsce takie zespoły jak ten! Liderem zespołu jest Joseph Poole, posługujący się ksywką Wednesday 13. Wielbiciel czarnego humoru, parodii horrorów w stylu „Rodzina Adamsów”, a także jeden z twórców komediowej kreskówki „Thirteen Dead Kids” to bardzo barwna i wyrazista postać w muzyce. Artysta na swoim koncie ma wiele interesujących projektów, jak choćby Frankenstein Drag Queens From Planet 13 czy znane na całym świecie Murderdolls, współtworzone wspólnie z Joey’em Jordisonem, perkusistą Slipknota. Joseph i spółka mają na swoim koncie 9 studyjnych albumów, zgromadzonych w ciągu 14 lat działalności scenicznej. Fani bez wątpienia długo czekali na ich powrót do Polski, bo zajęło to aż 11 lat. Szalone i bardzo melodyjne Wednesday 13 już w lipcu porwie nas do zabawy!

Linki:
https://www.facebook.com/officialwednesday13/
http://officialwednesday13.com

NIGHT CLUB (USA) – dark wave, synth pop, synth wave:
Night Club to najlepszy dowód na to, że synth wave’owe brzmienia przeżywają drugą młodość! Mark Brooks i Emily Kavanaugh tworzą od 2012 roku. W tym krótkim czasie ich muzyka była wykorzystywana wielokrotnie w kilku programach MTV, a w 2013 roku duet skomponował cały soundtrack do serialu „Moonbeam City” produkowanego przez Comedy Central. W roku 2016 wydali swój debiutancki longplay „Requiem for Romance”, który jest zbiorem 10 przemyślanych, wciągających kompozycji, które potrafią słuchacza zaciekawić i trzymać w napięciu. Jeśli lubicie elektroniczne dźwięki, rodem z filmów i gier z lat 80-tych, to musicie sprawdzić ich muzykę!

Linki:
https://www.facebook.com/nightclubband
http://nightclubband.com