CONVERGE, HAVOK, GORGUTS – 20.08.17 / Wrocław

Wraz z agencją PW Events zapraszamy na jedyny w Polsce koncert amerykańskich pionierów łączenia muzyki hardcore z ekstremalnym metalem – CONVERGE!

Muzycy z Massachusetts powracają do Polski po 4 latach i pojawią się 20.08 we wrocławskiej Pralni (Zaklęte Rewiry). Wraz z nimi na scenie takie tuzy jak HAVOK, który będzie promował swoje najnowsze, tegoroczne wydawnictwo „Conformicide” i GORGUTS. Zapowiada się noc z szerokim przekrojem muzycznym od hardcore’u, przez thrash metal, aż po death metal!

CONVERGE + HAVOK + GORGUTS
Kiedy: 20.08.17;
Gdzie: Pralnia (Zaklęte Rewiry) / Wrocław, ul. Krakowska 100;
Godzina: 20:00;
Bilety:
75 zł – http://pwevents.pl/bilety/converge-havok-gorguts-klub-pralnia-wroclaw/508/85;
85 zł – Eventim, Ticketpro, Biletomat.pl, Ebilet, Rocky Shop;
95  zł – w dniu koncertu.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/328077480940856/

Opis kapel:

CONVERGE (USA, Epitaph Records/Deathwish Inc.) – hardcore, metal, mathcore.

Pisząc o tym zespole ciężko jednoznacznie określić to, co grają. Wszystko zaczęło się w 1990 roku, a ich muzyka jest mocno zakorzeniona w scenie hardcore/punk. Równocześnie twórczość Converge jest niesamowicie różnorodna i nieprzewidywalna. Zresztą takie same są ich koncerty, bo ta ekipa na żywo daje z siebie zawsze 200%! Amerykanie zebrali w swojej dyskografii dotychczas 9 studyjnych albumów, 4 dema, 5 splitów oraz 1 DVD, a ich dyskografię zamyka „All We Love We Leave Behind” z 2012 roku. Bez wątpienia znaczącym punktem w ich karierze był czas po wydaniu niezwykle dobrze przyjętego albumu „Jane Doe” w 2001 roku, kiedy zmienili stajnię wydawniczą, opuszczając szeregi Equal Vision Records na rzecz giganta – Epitaph Records. Nie bez powodu okrzyknięto ich pionierem łączenia hardcore’u z ekstremalnym metalem, zahaczając nawet o rejony mathcore’u. Teraz charyzmatyczny Jacob Bannon i spółka wracają do Polski, aby zebrać we Wrocławiu wszystkich fanów, jak sami siebie określają, „agresywnej muzyki”.

FFO: The Dillinger Escape Plan, Norma Jean, The Chariot, Oathbreaker, Every Time I Die, Birds in Row, Code Orange.

https://www.facebook.com/converge/

https://www.convergecult.com

HAVOK (USA, Century Media Records) – thrash metal.

Thrashmetalowcy z Denver na scenie działają od 2004 roku, lecz dopiero rok 2009 przyniósł ich debiutancki album „Burn”. Minęło 8 lat, a muzycy powracają z nowym dziełem „Conformicide”, które ujrzało światło dzienne w marcu tego roku za sprawą wytwórni Century Media Records. Havok w swoim dorobku posiada 4 albumy studyjne i 3 EPki. Koncertowali już z takimi gigantami jak Sepultura, Death Angel, Anthrax, The Casualties, Goatwhore, Exhumed, Testament czy Cannibal Corpse. W 2015 roku zmarł prowadzący gitarzysta zespołu Shawn Chavez, a kilka miesięcy później w zespole doszło do przetasowania basistów. Do składu dołączył Nick Schendzielos z Jow for a Cowboy.

FFO: Suicidal Angels, Toxic Holocaust, Revocation, Exodus, Death Angel, Municipal Waste, Annihilator, Skeletonwitch, Destruction.

https://www.facebook.com/HavokOfficial/

http://havokband.com

GORGUTS (Kanada, Season of Mist) – death metal.

Luc Lemay ze swoją świtą tworzą szeroko pojęty death metal już od 1989 roku. Przez wielu nazywani pionierami death metalu, muzycy z Kanady należą do grupy zespołów po których możecie spodziewać się wszystkiego co niespodziewane. Niezwykle technicznie grający muzycy posiadają w swoim dorobku 5 albumów studyjnych oraz EPkę „Pleiades’ Dust” z 2016 roku, która zamyka aktualnie ich dyskografię. W 2005 roku zespół zawiesił działalność, jednak fani nie musieli długo czekać na ich powrót. Już w 2008 roku wznowili aktywność sceniczną, co przyniosło w 2012 roku kontrakt z wytwórnią Season of Mist.

FFO: Cryptopsy, Immolation, Suffocation, Incantation, Origin, Atheist, Pestilence, Necrophagist.

https://www.facebook.com/GorgutsOfficial/

http://www.gorguts.com